Další opilci na silnicích. O víkendu

Další opilci na silnicích. O víkendu
ilustrační foto

Hned dva hříšníky zadrželi o víkendu policisté na Prostějovsku. Oba se vydali na cesty pod vlivem alkoholu. První autem, druhý na kole.

V sobotu 8. června 2019 před dvacátou hodinou kontrolovali policisté místního obvodního oddělení na komunikaci mezi obcemi Němčice nad Hanou a Víceměřice šestapadesátiletého cyklistu. Muž vykazoval zjevné známky opilosti a přiznal vypití „několika piv“ před jízdou. Podrobit se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu i odbornému lékařskému vyšetření však i po poučení odmítl. Z toho důvodu je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za odmítnutí podrobení se zkoušce na přítomnost alkoholu mu tak hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun. Další jízdu policisté muži zakázali. K dořešení bude věc postoupena příslušnému správnímu orgánu.

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podezírají němčičtí policisté šestatřicetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v neděli 9. června 2019 po deváté hodině dopolední v Masarykově ulici v Němčicích nad Hanou pod vlivem alkoholu řídil osobní automobil. "Při kontrole u něho policisté provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,23 a 1,24 ‰ alkoholu v dechu. Muž se změřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití šesti půllitrů piva a tří odlivek slivovice během předchozí noci," uvedl olicejní mluvč Frntišek Kořínek s tím, že policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář