Osobní auto vjelo pod vlak

Osobní auto vjelo pod vlak
ilustrační foto
Další fotky: 
Osobní auto vjelo pod vlak
Osobní auto vjelo pod vlak
Osobní auto vjelo pod vlak

Dnes v 8:45 hodin přijali policisté oznámení, že na železničním přejezdu mezi Šumperkem a Bludovem došlo ke střetu osobního vozidla s projíždějící vlakovou soupravou.

„Podle prvotního šetření vjel 56letý řidič s vozem zn. Seat na železniční přejezd v době, kdy místem ve směru z Bludova na Šumperk projížděl osobní motorový vlak. Výstražné světelné a zvukové zabezpečení železničního přejezdu přitom bylo plně funkční. To řidič pravděpodobně přehlédl a přední částí vozu narazil do boku projíždějící vlakové soupravy. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. K vykolejení vlaku nedošlo," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

V osobním voze cestoval pouze řidič, ve vlaku vedle strojvedoucího a vlakového personálu cestovalo 18 cestujících. Ti byli z místa nehody přepraveni náhradní autobusovou dopravnou. Jak strojvedoucí, tak řidič osobního vozidla se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Při nehodě došlo k poškození vlakové soupravy a úniku zhruba 250 l motorové nafty z vlaku.

Škoda na vlakové soupravě a železničním svršku byla předběžně odhadnuta na 1 500 000 korun, na poškozeném vozidle na 150 000 korun. Provoz na trati byl plně obnoven dvacet minut po poledni.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření. (red)

Foto: PČR

Poslat nový komentář