Nedodržel vzdálenost. A nedobrzdil

Nedodržel vzdálenost. A nedobrzdil
ilustrační foto
Další fotky: 
Nedodržel vzdálenost. A nedobrzdil

V pátek 19. července 2019 v 16 hodin došlo na 17. kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla.

„Dle dosavadního šetření pětačtyřicetiletý řidič Škody Fabie při jízdě levým jízdním pruhem nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem. Když řidič tohoto vozidla musel zpomalit z důvodu vyvolaného provozem, neměl řidič Fabie čas bezpečně zastavit. Aby se vyhnul střetu s vozidlem, strhl řízení doprava, kde však zezadu narazil do návěsu nákladního automobilu značky Daf. Při dopravní nehodě utrpěla čtyřiapadesátiletá spolujezdkyně ve Fabii zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Po prohlídce poškození vozidel policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla Škoda Fabia. (red)

Foto: PČR

Komentáře

Začít zabavovat ty podplacené řidičáky.To vám ti mrtví nestačí?Nebo je to taky do hospodářského růstu přínosem?A socan blahem utrácí?

Poslat nový komentář