Senior na invalidním vozíku se ztratil při houbaření

Senior na invalidním vozíku se ztratil při houbaření
ilustrační foto

Ve středu po 21. hodině na linku tísňového volání Policie ČR oznámila žena, že postrádá svého tchána, který si ráno vyrazil na houby do lesa k obci Alojzov na elektrickém vozíku a doposud se nevrátil. Invalidní muž v seniorském věku neměl u sebe ani mobilní telefon, prostřednictvím kterého by se mohl kontaktovat s rodinou, pro případ, že by nastala nějaká nepředvídatelná situace.

Na základě tohoto oznámení se hned rozjelo pátrání v obcích Alojzov, Seloutky, Dětkovice a Určice a v jejích okolí. Do pátrání se mimo policistů a psovoda zapojil i známý pohřešovaného, který věděl o místech, kam pohřešovaný chodil na houby. Pátrání bylo ale bezvýsledné. „Do pátrací akce byla proto nasazena i letecká služba PČR a vrtulník s termovizí propátrával okolí. S jeho pomocí se podařilo identifikovat místo, kde by se muž mohl nacházet. Na policisty z vrtulníku označené místo se vydal psovod se psem Inkem a dalším kolegou, kteří na uvedeném místě pohřešovaného muže nalezli. Z výpovědi seniora vyplynulo, že se mu v lese pokazil invalidní vozík a on zůstal na místě a čekal, zda někdo nepůjde kolem, aby mu zprostředkoval pomoc. Bohužel se tak nestalo, a tak se v nočních hodinách vydal pěšky domů," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Pohřešovaný naštěstí neutrpěl žádné zranění a v ranních hodinách byl předán rodině. Invalidní vozík posléze dohledali a majiteli předali hasiči z SDH Určice, kteří asistovali i přestřižení řetězu na závoře, abychom se k pohřešovanému mohli dostat," dodala Zajícová. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář