Policisté hledají svědky nehody dodávky a autobusu

Policisté hledají svědky nehody dodávky a autobusu
ilustrační foto
Další fotky: 
Policisté hledají svědky nehody dodávky a autobusu

V úterý 20. srpna 2019 před patnáctou hodinou došlo u křižovatky ulic Josefa Lady a Krapkovy v Prostějově k dopravní nehodě dodávky a linkového autobusu.

Dle dosavadního šetření si řidič s autobusem před odbočením vpravo z důvodu rozměrů vozidla nadjel vlevo. Za ním jedoucí osmatřicetiletý řidič s dodávkou značky Mercedes-Benz pravděpodobně přehlédl znamení o změně směru jízdy vpravo a najetí autobusu doleva vyhodnotil jako počátek odbočování vlevo. Proto se rozhodl autobus předjet zprava. Když poté autobus zatočil vpravo, došlo k bočnímu střetu s dodávkou. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

„Pro řádné objasnění okolností a průběhu této dopravní nehody žádáme její svědky, aby se se svým svědectvím, případně pořízeným videozáznamem, obrátili na prostějovské dopravní policisty osobně na adrese Havlíčkova 16b, Prostějov, nebo telefonicky na číslech 974 781 251 nebo 735 788 541. Případně prostřednictvím tísňové linky 158. Za pomoc děkujeme," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Foto: PČR

Poslat nový komentář