V noci hořela skladovací hala průmyslového objektu 

V noci hořela skladovací hala průmyslového objektu 
ilustrační foto
Další fotky: 
V noci hořela skladovací hala průmyslového objektu 

Ve čtvrtek 6. 11. 2019, krátce před půl desátou večer, přijaly složky IZS oznámení o požáru v průmyslovém objektu na ulici Palackého v Litovli.

Postupnou pomoc čtyř jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v nočních hodinách středy 6. 11. 2019 vyžádal požár plastového přístřešku větších rozměrů – skladovací haly na ulici Palackého v Litovli. Oznámení o zahoření několika palet s kartonem převzalo centrum tísňového volání linky 112 krátce před půl desátou večerní, k místu pak ihned vyslalo jednotky profesionálních stanic Litovel a Uničov za pomoci dobrovolných hasičů Senice na Hané a Tři Dvory.

Podle prvotních informací došlo k požáru několika palet s kartonovými obaly. „Při požáru se jeden z pracovníků ostrahy, v počátečních minutách, nadýchal zplodin hoření a skončil v péči zdravotnické záchranné služby. Škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně 1 000 000 korun, nicméně v průběhu šetření bude objektivizována. Co bylo příčinou požáru, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru. Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena, ta se bude odvíjet na základě provedeného šetření," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hasičům se krátkosti podařilo nebezpečnému počínání plamenů a výraznému rozšíření požáru zabránit. Okolní objekty byly včas protipožárně zajištěny. V navazujícím čase za využití transportní mobilní techniky dohašovaly jednotky prohořelé palety již mimo objekt na bezpečném volném prostranství. Postupně tak dohasily menší ohniska a doutnající místa bez plamenného hoření. (red)

Foto: HZS OLK

Poslat nový komentář