Řádění mladých bezdomovců zaznamenala kamera

Řádění mladých bezdomovců zaznamenala kamera
ilustrační foto

Dne 6. 12. 2019 v dopoledních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátil pracovník ostrahy supermarketu na Plumlovské ulici s tím, že se v pasáži obchodu nachází dva muži bez domova, kteří narušují veřejný pořádek.

Na místo vyslaná hlídka zkontaktovala oznamovatele. „Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dvojice byla předešlou noc zachycena kamerovým systémem obchodu při protiprávní činnosti. Dvaadvacetiletý muž močil do vstupních dveří obchodu a sedmadvacetiletý muž vytrhl ze země stojan na jízdní kola. Oba pak rozhazovali vozíky na nákup po okolí a následně z místa odešli," uvedla strážník Tereza Greplová.

V ranních hodinách se do obchodu vrátili. Opět se dopouštěli protiprávního jednání. Tentokrát pokřikovali na kolemjdoucí a budili veřejné pohoršení. Jelikož byli pod vlivem alkoholu, usnuli uvnitř pasáže. Proto ostraha událost nahlásila na městskou policii. Strážníci dvojici vzbudili. Orientační dechovou zkouškou u nich naměřeny hodnoty 1,7 a 1,8 promile alkoholu v dechu. K nočnímu řádění se doznali. Uvedli, že byli opilí a nevěděli, co dělají. Svým jednáním se dopustili přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. O tom byli všichni přítomní poučeni. (red)

Foto: MMPv

Komentáře

Neví co dělá?Tak odstřelit.Co kdyby někoho zabil.

Neví co dělá?Tak odstřelit.Co kdyby někoho zabil.

Poslat nový komentář