Hodil mi pytel přes hlavu, vypověděla "unesená" dívka

Hodil mi pytel přes hlavu, vypověděla "unesená" dívka
Byla jsem unesena, řekla dívka policistům do telefonu. Ilustrační foto

Po hádce s babičkou dvanáctiletá dívka utekla z domu. Protože se bála vrátit, vymyslela si velmi naivní pohádku o únosu.

K případu došlo včera, 7. prosince, na Kojetínsku. V odpoledních hodinách volala na linku 158 dívka, že byla unesena neznámým mužem a nachází se v telefonní budce v obci na Kojetínsku. Policejní hlídka, která vyjela na místo, dívku v budce opravdu našla. 

Slečna ve věku 12 let jim řekla, že se pohádala s babičkou a potom odešla z domu. Když se vracela zpátky, tak ji měl neznámý muž hodit pytel přes hlavu, naložit ji do auta a odjet pryč. Po několika minutách vozidlo údajně zastavilo a muž si šel nakoupit. Toho dívka využila a utekla. 

Pak z telefonní budky zavolala na linku 158, kde vše oznámila. Policisté dívku převezli na obvodní oddělení, kde se malá lhářka přiznala, že si celou událost vymyslela, protože měla strach se vrátit domů. 

"Policisté musí v případě nahlášení únosu okamžitě zmobilizovat veškeré síly a prostředky, které povedou k odhalení, případně zadržení pachatele. Pokud je celá událost smyšlená, zbytečně zaměstnává policisty, kteří pak chybí tam, kde je potřeba zasáhnout a zabývat se jinými případy," upozornila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

(red)

Poslat nový komentář