Přibude v Prostějově dvojkruhová křižovatka?

Přibude v Prostějově dvojkruhová křižovatka?
ilustrační foto panoramio.cz

 

V plánu vedení města jsou další kruhové křižovatky, které mají zajistit bezproblémovou a plynulou dopravu. Tentokrát půjde o takzvané dvojkruhové objezdy.

Novinkou, kterou v budoucnosti město Prostějov plánuje, je využití dvojkruhových křižovatek. O co se jedná?

První z tohoto typu křížení by měl být na Poděbradově náměstí v ulicích Brněnská a Wolkerova. Konkrétně jedna kruhová křižovatka by měla být situována v ústí Wolkerovy a Brněnské ulice a ta druhá v křížení ulic Palacká, Vodní a Žeranovská. Motoristé tedy pojedou z jednoho křížení do druhého. „Tento projekt už v Česku funguje a osvědčil se. Navíc, rozhodně se nebude zabírat žádná plocha pro parkování, spíše naopak a také přibude zeleň. Pokud se vše podaří, hotovo by mohlo být v příštím roce,“ vysvětlila Alena Rašková. Pokud se tento typ křižovatky osvědčí, zbývá vyřešit poslední problematický úsek a to jsou ulice Újezd, Svatoplukova, Olomoucká a Vápenice. „Tady si s dopravním řešením architekti dlouho nevěděli rady. Dvojkruhová křižovatka by tedy mohla být cestou,“ uzavřela Rašková. Jak vše nakonec dopadne je v pomyslných rukách Krajského úřadu, protože komunikace jsou v jeho majetku. Město Prostějov by se spolupodílelo projektem a stavbou chodníků, obrubníků a zelení. (red)

Komentáře

Tím na nás radniční squdra neudělá dojem, čekáme na kruháč na Vrahovické, křížení s tratěmi Českých drah. To teprve bude bomba nejméně evropsko-unijního rozměru! Dvojkruháče mají už dávno v Dolní-Horní.

Poslat nový komentář