Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Sochařské sympozium bude jednou za tři roky

Sochařské sympozium bude jednou za tři roky
Dřevěných soch ze sympozií už je tolik, že město neví, co s nimi. Ilustrační foto

Uznávané mezinárodní sochařské sympozium Hany Wichterlové se bude konat už jen každé tři roky. Tuto skutečnost odsouhlasila městská rada na svém jednání. Důvodů, které k tomuto kroku vedly, je hned několik.

„V listopadu byla vytvořena pracovní skupina, která měla získat veškeré podklady pro návrh a rada schválila, že v letošním roce nebude organizováno mezinárodní sochařské sympozium a bude pořádáno vždy každé tři roky,“ uvedla místostarostka a ředitelka sympozia Ivana Hemerková. Děje se tak proto, že během deseti let, kdy se sympozium konalo každoročně, ve městě byly vytvořeny čtyři až šest soch. Nyní má město v evidenci 66 soch, přičemž všechny sochy byly tvořeny z nevyschlého, surového dřeva a od začátku nebyly nijak impregnovány. Teď nastal  čas na vhodnou péči o sochy a jenom oprava stávajících soch by přišla město zhruba 81 tisíc korun. Sochy v areálu Smetanových sadů je potřeba oštítkovat a umístit na podstavce, což by město stálo další nemalé finanční náklady. 

Problematické je rovněž umístění soch. Například ve Smetanových sadech by dle slov Miroslava Pišťáka sochy neměly být vůbec, protože s tím nesouhlasí památkáři.

„Ve světě je běžné, že takováto podobná sochařská sympozia se konají s větším časovým odstupem, jsou to tří až čtyřleté cykly a nijak to význam tohoto sochařského sympozia a jeho exkluzivity nesnižuje. Takže z tohoto důvodu k tomu také přistoupila rada – konání jednou za tři roky, s tím, že do té doby začneme řešit situaci co s těmito sochami,“ upřesnila Hemerková.

Jedno sochařské sympozium přitom vyšlo zhruba na 300 tisíc. Další ročník se tedy bude konat v roce 2014.

(pel)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style