Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na Plumlově zahraje talentovaný klavírista Daniel Jun

Na Plumlově zahraje talentovaný klavírista Daniel Jun
ilustrační foto

Talentovaný prostějovský klavírista Daniel Jun zahraje na konci října na zámku v Plumlově. Naposledy tu hrál loni před letními prázdninami na začátku června.

"Hudbu začal intenzivně poslouchat ve svých dvou letech, rodiče měli dokonce strach, jestli je vše v pořádku. U CD přehrávače byl schopen sedět jako v transu tři hodiny denně a nenechal se od něj odtrhnout," říká o Junovi jeho manažer a organizátor koncertu Ondřej Provazník. "Daniel se o hudbu zajímal již od raného dětství, nicméně klavír začal studovat až od devíti let na ZUŠ Bedřicha Smetany v Litomyšli. Po úspěchu na Národní soutěži ZUŠ v roce 2005, kde obsadil druhé místo, se rozhodl pro studium klavíru na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži v klavírní třídě Vandy Jandové a naplno se věnovat hudbě a hře na klavír," doplňuje.

Podle něj od roku 2008 absolvoval Jun několik desítek sólových recitálů po celé republice. "Má na kontě již 100 koncertních vystoupení na mnoha místech v České republice a zahraničí a účastní se řady mezinárodních mistrovských interpretačních kurzů. V březnu 2010 se stal finalistou 29. ročníku Mezinárodní klavírní soutěže Bedřicha Smetany v Plzni," dodává.

Milovníci vážné hudby se tak 26. října na plumlovském zámku mohou těšit na další z koncertů talentovaného mladíka, kterému v repertoáru nechybí skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena či Franze Liszta.

(bat) 

See video

Komentáře

Když už ne "jiný" aspoň mu jde klavír. Šílenstí mají v rodině viz Mia... :D

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style