Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Francouzští buldočci opět vyrazí na zteč hradu Helfštýn

 Francouzští buldočci opět vyrazí na zteč hradu Helfštýn
ilustrační foto

Už popáté se tuto sobotu sjedou majitelé francouzských buldočků z celé republiky na tradiční prohlídku a procházku kolem hradu Helfštýn na Přerovsku. 

 

"Letos se uskuteční již 5. setkání francouzských buldočků, neboli dobývání hradu jejich "vojskem", které nakonec vždy tento hrad na jeden den v roce dobude a okupuje," říká organizátor srazu Ladislav Fiala z Určic na Prostějovsku.

 

Sraz mají buldočkáři v deset hodin dopoledne na parkovišti pod hradem, kde se také již tradičně společně vyfotí. "Po dobytí hradu buldočci hrad řádně prozkoumají, pročůrají všechny rohy a poté se vydají na procházku okolním lesem," informuje Fiala o programu srazu. 

Letos si kromě tradičního programu, budou moci páníčci se svými psy vyzkoušet také hradní agility. "Zkusit ho mohou všichni příchozí buldočci i nebuldočci. Každý, který vyzkouší tento hradní boj, dostane na památku malý diplom," doplňuje Fiala.

 

Počet zúčastněných buldočků se během uplynulých čtyř ročníků pohyboval v rozmezí od 15 po 60 kusů uchrochtaných psů. "Doufáme, že i letos nám vyjde vstříc slušné počasí. Pokud ne, tak musíme doufat, že špatné počasí neodradí "drsné" buldočkáře, kteří se těší na domácí pohodu a přijedou," uzavírá Fiala s tím, že podle jeho zpráv se letos na hrad chystají také buldočkáři ze Slovenka, konkrétně ze Špiské Nové Vsi a Bratislavy.  (bat) 

 

plakat

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style