Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Den životního prostředí rozhýbá náměstí

Den životního prostředí rozhýbá náměstí
ilustrační foto

Celosvětově uznávaný Den životního prostředí si lidé připomínají už čtyřicet jedna roků. Nejinak tomu bude i zítra. Kuželna před radnicí bude plná řady organizací zabývajících se přírodou či ochranou přírody. Děti i dospělé zabaví program zaměřený na životní prostředí.

Napadlo vás, že i vy můžete šetřit vodou nebo energií, chodit více pěšky a třeba používat ekologické prášky na praní a umývání nádobí? V průběhu posledního století jsme se k našemu ekosystému nechovali zrovna hezky a tak máme šanci to napravit. Je tady Světový den životního prostředí!

Jeho oslava proběhne ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a Zdravým městem Prostějov. Před radnicí se v sobotu, od deváté hodiny dopolední až do oběda, představí řada organizací zabývajících se přírodou či její ochranou. Pro malé i velké je nachystána řada zajímavých aktivit.

„Na náměstí T. G. Masaryka se představí Český svaz ochránců přírody i Záchranná stanice pro handicapované živočichy. Klub českých turistů naučí pracovat s mapou, Okrašlovací spolek města Prostějova si připravil tajuplnou křížovku. Český svaz včelařů přiveze prosklený úl a na ochutnání med. Bonsai klub Haná představí své mini stromy, přijedou i Lesy ČR a Český svaz chovatelů,“ uvedla organizátorka České svazu ochránců přírody Petra Orálková.

Den životního prostředí vyhlásila Organizace spojených národů již v roce 1972. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí jde o jednu z nejdůležitějších událostí roku. Její prioritou je co nejvíce mezi lidi rozšířit obecné povědomí o životním prostředí a o tom, jak si ho co možná nejvíce chránit.

(kaa)

 

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style