Mladá výtvarnice nabídne Prostějovu své fotky

Mladá výtvarnice nabídne Prostějovu své fotky
ilustrační foto
Další fotky: 
Mladá výtvarnice nabídne Prostějovu své fotky

Terezu Skoupilovou zná většina prostějovské kulturní veřejnosti jako výtvarnici a malířku. V těchto dnech chystá již svou v pořadí osmou výstavu nazvanou Světlo. Nebude ale věnována dětským obrázkům, nýbrž fotografiím. Ty Tereza představí na vernisáži 8. listopadu v Galerii U Hanáka spolu se Šperky kováře Tomáše Holíčka.

Fotografie bude Tereza vystavovat úplně poprvé v životě. Dosud vždy vystavovala jenom své dětské obrázky malované akvarelovými pastelkami. „Nápad vznikl celkem spontánně na jaře toho roku, kdy jsem se od správce galerie u Hanáka Alberta Halmo dozvěděla, že Tomáš Holíček bude dělat předvánoční výstavu svých kovaných věcí. Protože ho znám už spoustu let, napadlo mě a doplnit jeho expozici něčím svým. No a protože by se ke kovaným věcem moc nehodily dětské obrázky, napadly mě fotky,“ vysvětlila PvNovinkám mladá výtvarnice.

Jako fotografka není začátečnicí a navíc měla i dobrého učitele. V patnácti potkala fotografa Boba Pacholíka, který ji podle jejích slov inspiroval, dal potřebné základy a hlavně v ní probudil lásku k fotografování. „Od té doby je to můj koníček. Nejvíc mě baví fotit věci, kde je i trocha prostoru pro fantazii, tj. různé odlesky, stíny, makro... A hlavně fotím úplně obyčejné věci, kterých si každý může na ulici všimnout - pokud se tedy dokáže na chvilku zastavit a zadívat se,“ říká Tereza.

Na výstavě představí 18 fotografií, které nafotila v průběhu tohoto roku pouze v okolí dvou nejbližších ulic od domu, kde bydlí. „Člověk nemusí chodit daleko, aby si něčeho úžasného všiml. Fascinovalo mě, jak jsou ta samá místa pokaždé jiná - jednou sníh, jednou kaluž, zapadající sluníčko pokaždé na jiném místě, takže pokaždé jiný stín,“ dodává.

S Tomášem Holíčkem našla společné téma - Světlo. Její fotky doplní Tomášovy kované svícny a šperky. „Jeho svícny jsou zdrojem světla, na mých fotkách je vidět, co světlo dokáže udělat ze zcela obyčejných věcí,“ přidala pozvání Tereza.

Tomáš Holíček bydlí a pracuje na Sovinci a jeho kované věci se objevily v Galerii u Hanáka na Předvánočních Art trzích už v loňském roce.

Vernisáž výstavy, která potrvá do 10. prosince, začíná v 17,30 hodin. (ber)

Ilustrační foto: archiv Teraza Skoupilová

Komentáře

Pěkně Ty, Terez :D

Poslat nový komentář