Festival Colores Flamencos začíná v Olomouci už tento čtvrtek

Festival Colores Flamencos začíná v Olomouci už tento čtvrtek
ilustrační foto

Už tento čtvrtek vypukne Mezinárodní festival flamenca a španělské kultury Colores Flamencos. Během čtyř dnů si Olomoučané budou moci vychutnat temperamentní atmosféru ohnivého Španělska přímo v centru města. Kromě španělské hudby vás čekají také ukázky španělských filmů nebo gastronomie. Hlavní hvězdou bude fenomenální španělská tanečnice Karime Amaya, Alba Heredia a charismatický tanečník Iván Vargas.

Galavečer flamenca se uskuteční v nově zrekonstruovaném pavilonu A na výstavišti Flora Olomouc. Vůbec poprvé v České republice vystoupí tanečnice Karime Amaya a společně s ní se představí za doprovodu pěti hudebníků vycházející hvězda světového flamenca, tanečnice Alba Heredia a charismatický tanečník Iván Vargas. Program festivalu je rozdělen do 4 dnů, v rámci kterých mají návštěvníci možnost navštívit galavečer flamenca, flamencovou fiestu, jazzový koncert, koncert klasické hudby, flamencové workshopy. Kromě hudebních vystoupení je však připravena také přehlídka španělské kinematogtrafie v kině Metropol. Milovníci filmu se tak mohou těšit na sedm filmů ze španělské tvůrčí dílny, jejichž promítání bude zcela zdarma. Milovníci gastronomie budou mít příležitost ochutnat delikatesy ze španělské kuchyně v NH hotelu. Nabízí se například ragú z chobotnice se sušenými rajčaty podávané v horkém chlebě, vepřová panenka v Serrano šunce s olivovou bramborovou kaší a medovou demi glace nebo telecí oháňky ve vlastní šťávě s pinto fazolemi a chorizem. A když už je řeč o jídle, neměli bychom zapomenout ani na typické španělské nápoje. Tím nejslavnějším je asi sangria, kterou si budete moci vychutnat plnými doušky na Sangria party, která proběhne v sobotu v Restauraci&Baru Morgan´s v Mlýnské ulici. V rytmu flamenca zde můžete kromě sangrie ochutnat také španělská vína a speciality.

Olomoucký festival Colores Flamencos patří mezi nejvýznamnější festivaly tohoto žánru ve střední a východní Evropě. Cílem je představit široké veřejnosti španělskou kulturu v mnoha jejích podobách, zejména potom žánr flamenco, který je zapsán na listině nehmotného dědictví UNESCO. Počátky festivalu sahají již do roku 2009, kdy se uskutečnil v Olomouci historicky první ročník (red)

Poslat nový komentář