Festival Pod Lipami odstartuje happening na náměstí

Festival Pod Lipami odstartuje happening na náměstí
ilustrační foto

Mezinárodní účast hudebníků, vernisáže obrazů a pořádná porce muziky různých žánrových stylů. Třetí ročník multižánrového festivalu Pod Lipami nabídne v sobotu 2. srpna od půl čtvrté odpoledne na farní zahradě na náměstí U Kalicha v Prostějově pestrou škálu kultury.

Letošní ročník odstartuje netradičně happeningem na náměstí před radnicí, kde se mohou návštěvníci těšit od patnácti hodin na tajuplnou hudební performaci v podání klavíristy Daniela Juna. Poté se festival přesune na zahradu Českobratrské církve evangelické na náměstí U Kalicha. Začátek festivalu potěší především milovníky výtvarného kumštu, o půl čtvrté představí své obrazy Barbora Veselá, ve stejnou dobu ukáže sochy a kresby Tereza Viková.

Na pódiu se předvede trash folková brněnská skupina Biorchestr, slovenská kapela Romanika, kapela Fish & Fish, prostory modlitebny rozezní hudba starých časů v podání Petrof Piano Tria.

Organizátoři festivalu mysleli i na nejmenší návštěvníky, kteří se mohou těšit na představení Šnofónius a Mordulína v podání Divadla Starost.

Definitivní tečku za festivalem udělá rezident a zvukový alchymista DJ Malda, který o půlnoci vystoupí v hudebním klubu Apollo 13. (red)

Program

15:00 Happenig na náměstí T. G. M. – Daniel Jun a tajuplná hudební performace

15:30 výstava Barbory Veselé (obrazy) a Terezy Vikové (sochy a kresby)

16:00 Black & White (soul, blues, rock)

17:15 Šnofónius a Mordulína (divadlo nejen pro děti)

18:00 Biorchestr (thrash, folk)

19:15 Petrof Piano Trio (klavihrátky se smyčci)

20:30 Romanika (Etno, alternativa)

21:45 Fish & Fish (rock, alternativa)

00:00 DJ Malda (chill out, hudební klub Apollo 13)

 

Poslat nový komentář