Týden tvořivého myšlení v Plumlově

Týden tvořivého myšlení v Plumlově
ilustrační foto
Další fotky: 
Týden tvořivého myšlení v Plumlově

Už pátým rokem letos hostí plumlovský zámek produkci bezmála dvacítky účastníků letního workshopu mladých výtvarníků z Brna, kteří sem jezdí pravidelně začátkem srpna trávit společný čas. Na závěr týdenního pobytu v Plumlově pokaždé vzniklo výtvarně - pohybové představení, které se stalo součástí plumlovského kulturního léta a přilákalo řadu diváků z blízkého i dalekého okolí. Všechny předchozí workshopy se soustředily téměř výhradně na vytvoření scény, kostýmů, videa i loutek a v závěru i na choreografii cílové performance (Legenda o Miao Shan, Dva světy, Chagallovo nebe a loňská Ephemera). Letos tomu ale bude jinak.

Jako osvěžující změnu pořadatelé – manželé Brázdovi a občanské sdružení Společnost TTM – plánují jiný výstup z workshopu, a to velmi netradiční tématickou výstavu, nazvanou SVĚTLO. V průběhu „tvořivého týdne“ budou jednotliví účastníci pracovat na svých vlastních výtvarných projektech, zaměřených na toto téma a v sobotu 9. srpna je pak v zámeckém sklepení (pod restaurací) instalují a předvedou veřejnosti. K vidění tu budou nejrůznější světelné objekty, projekce, stínové instalace či kresby, malby a fotografie. Slavnostní vernisáž v 17 hodin zahájí - jako další překvapení pořadatelů – spřátelená vokální skupina MEGAFON. K zajímavé atmosféře přispěje také malá světelná „performance“ pro ty, kterým by snad předešlá představení přece jen chyběla. Večerní umělecká produkce na plumlovském zámku ale ještě zdaleka nebude u konce. Ve 20:30 hodin se na otevřené scéně na nádvoří uskuteční samostatný koncert zmíněné kapely Megafon, k jejímuž vystoupení na oplátku zase něco výtvarného přidají účastníci týdenního workshopu.

A čím tedy potěší plumlovské publikum skupina MEGAFON? Kombinuje to nejlepší z rockového vícehlasu, acappella gospelu i elektroniky. Tedy zvuk, který na naší scéně chybí. Megafon oslovuje své rostoucí publikum nejen kvalitním vícehlasem, ale zejména pestrým repertoárem s výraznými písněmi, zpívanými převážně česky nebo anglicky. Svými osobitými aranžemi s důrazem kladeným na rockovou expresivitu zaujme i náročné posluchače, veselými písněmi dokáže pobavit i publikum přece jen nevyhraněné. V repertoáru Megafonu najdou příznivci rocku špičkové skladby od Lady Gaga, fun., Pink, Lana Del Rey, Robin Thicke... stejně jako písně kompletně autorské nebo s vlastními českými texty. Megafon je kapela zaměřená na vícehlasé aranže - defakto "vokální kvartet". Klasický acappella zpěv kombinuje s elektronikou, takže na jejich vystoupení můžete slyšet i samplované bicí a zvukové efekty. Kapela vznikla v létě roku 2010. První tři roky s Megafonem zpíval Peťa Ševčík, v roce 2013 ho vystřídal Filip "Dan" Daňhel. Nyní sestavu tvoří Filip Hromčík, Adam Hromčík, Michal Hromčík a Dan Daňhel. Hlavními hlasy jsou všichni čtyři. A tak je možné si na koncertech vychutnat nelimitovanou různorodost barev a rozsahů.

Milan Brázda

Poslat nový komentář