Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Setkání se spisovatelkou Ivou Pekárkovou již dnes

Setkání se spisovatelkou Ivou Pekárkovou již dnes
ilustrační foto

Iva Pekárková je nejen známá spisovatelka, ale také překladatelka, cestovatelka a hlavně žena se zajímavým osudem. V roce 1985 emigrovala, poté hodně cestovala a poznávala svět. V USA pracovala například jako taxikářka a sociální pracovnice. Od roku 2005 žije spolu se svým nigerijským přítelem v multikulturním Londýně. O svém životě, o zážitcích z cest i o svých knihách bude vyprávět dnes v sedmnáct hodin v Městské knihovně Prostějov.

„Představí samozřejmě také svoji nejnovější knihu Pečená zebra, která vychází právě v těchto dnech. Je volným pokračování románu Levhartice z takzvané černobílé trilogie a má být nečernobílým pohledem na černo-bílé vztahy, tedy vztahy mezi bělochy a černochy," uvedl ředitel knihovny Aleš Procházka. Pozornost vzbudila i její předchozí kniha nazvaná Postřehy z Londonistánu. Ze svého blogu nominovaného na cenu Magnesia Litera autorka vybrala skoro padesát článků, většinu z nich o muslimech, a doplnila je velmi osobním textem o svém vztahu k islámu.

„Snaží se pochopit, vysvětlit a okomentovat společenské jevy, se kterými se v posledních pár letech v České republice setkáváme. Islámský svět, na rozdíl od médií, vnímá s nadhledem, humorem a tolerancí celoživotního ateisty. Nenechte si ujít toto zajímavé setkání," pozval Procházka. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style