Proměny ladí formu na akcemi nabitý závěr roku

Proměny ladí formu na akcemi nabitý závěr roku
ilustrační foto Tomáš Tetera

Adventní čas se nezadržitelně blíží a toto krásné období má většina z nás spojeno s vůní cukroví a punče, zářícím vánočním stromečkem a také pestrou výzdobou návsí, ulic a náměstí. K prostějovskému adventu již tradičně patří také nejrůznější kulturní akce. Zajímalo nás, jak se na letošní předvánoční čas připravuje pěvecký sbor Proměny.

"Letos opět chystáme řadu vystoupení v našem městě a blízkém okolí", řekla PVnovinkám organizátorka akcí sboru Lenka Copková, a hned také poodhalila, o jaké akce půjde:
"Vystoupíme například ve dvou obcích při slavnostním rozsvěcení jejich vánočních stromů, zazpíváme si na prostějovském náměstí s celým Českem koledy a pomůžeme skautům rozdávat Betlémské světlo. Velmi se také těšíme na vystoupení na našem tradičním místě, v PAXu kostela Sv. Cyrila a Metoděje na Brněnské."
Je nasnadě, že takový program vyžaduje pečlivou přípravu. Sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová se na náš dotaz usmívá: "Ano, je to tak. Kromě pravidelných zkoušek se scházíme i k celodenním soustředěním. Mám velkou radost, že si děvčata nácvik užívají a zároveň jej neberou na lehkou váhu. Díky tomu jsme mohly sestavit pestrý a atraktivní program pro různé příležitosti."
Proměny vás všechny již nyní zvou na všechna svá vystoupení, a slibují, že o nich budou čtenáře PVnovinek průběžně informovat.
Milí Prostějované, nezbývá tedy, než se začít na letošní advent těšit! (red)

Poslat nový komentář