Knihovna se věnuje seniorům

Knihovna se věnuje seniorům
ilustrační foto MK Prostějov

Senioři jsou početnou a stále rostoucí skupinou obyvatel. Ale vyšší věk rozhodně neznamená, že člověk rezignuje na všechny své dosavadní aktivity a zájmy. Naopak, konečně má možnost věnovat se svým koníčkům a užívat si volného času tak, jak mu to v předchozích letech nebylo dopřáno. Jedním z míst, kde se mohou dříve narození „pobavit“, je i Městská knihovna Prostějov.

„Jsme rádi, že aktivní senioři patří mezi časté návštěvníky knihovny. Proto je řada akcí v našem programu určena právě jim,“ uvedl ředitel knihovny Aleš Procházka, podle jehož slov je velmi oblíbená výtvarná dílna „Tvořivá knihovna“, která začala už svůj sedmý ročník a stále je o ni velký zájem. Seniory vyhledávané jsou také lekce trénování paměti a kurzy práce na počítači.
„Před čtyřmi lety jsme v knihovně založili Senior klub. A právě na lednové setkání Senior klubu chceme pozvat nejen všechny jeho dosavadní příznivce, ale i ty, kteří si k nám zatím cestu nenašli a chtěli by se podívat, co zajímavého klub nabízí. Lednové setkání proběhne v úterý 12. ledna v 10 hodin dopoledne a společně s Janou Šmudlovou z obchůdku pro seniory Filemon & Baucis a s účastníky jejích akcí se setkáme při kávě a bylinkovém čaji a ohlédneme se za loňským rokem. Zavzpomínáme na zajímavé přednášky a výlety, kterých jsme se zúčastnili, prohlédneme si fotografie z nich a dozvíme se, co nás čeká v novém roce,“ doplnil Procházka. (red)

Poslat nový komentář