Olomoucký kraj ocení osobnosti a události v kultuře. Prostějov nominoval ty své

Olomoucký kraj ocení osobnosti a události v kultuře. Prostějov nominoval ty své
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Od 11. prosince mohou zájemci posílat na adresu olomouckého hejtmanství návrhy na udělení Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2015.  V těchto dnech odeslal své nominace i Magistrát města Prostějova.

"Nominovali jsme folklorní soubor Mánes, Dechový orchestr ZUŠ Prostějov, Divadlo Point, Prostějovské hanácké slavnosti a nestora umění, Josefa Dolívku," oznámila nominace náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Kraj udělí cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury, ocení výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultury a v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot. Nebude chybět ani ocenění osobnosti roku a cena veřejnosti. Nominace hejtmanství uzavře 1. února 2016. O udělení cen bude rozhodovat na základě vyhodnocení obdržených návrhů krajské zastupitelstvo.

 O Ceně veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury rozhodne svým hlasováním prostřednictvím internetu veřejnost Olomouckého kraje. Výzva k hlasování o udělení ceny veřejnosti bude zveřejněna včetně všech potřebných informací 1. března 2016. (red)

Poslat nový komentář