Multižánrový festival Pod lipami už v sobotu! Výtěžek poputuje do Afriky

Multižánrový festival Pod lipami už v sobotu! Výtěžek poputuje do Afriky
ilustrační foto plakát

Pátý ročník multižánrového festivalu Pod lipami vypukne 30. července od 16 hodin v areálu U Kalicha v Kollárově ulici v Prostějově. Výtěžek festivalu poputuje zdravotnímu středisku v ugandské vesnici Kitokolo a organizaci VIVID z.s.. a nezapomeňte, součástí festivalu bude i sbírka oblečení pro africkou porodnici.

V hudebním bloku vystoupí Pink Tuxedo Gang (rock´n´roll), Daniel Jun a Igor Klokov (klavír & kytara – recitál), Carpet Cabinet (r&b – funk), The Entropies (progressive – rock), Wunderbar Band (funk – acoustic), Psychocandy (Indie). Závěr bude patřit Noir Voir a afterparty v Apollo 13. Návštěvníky pobaví mim Václav Dostál a připraveny jsou výstavy Oldy Holinka (komiks) a "Tady tam" - Luciana Kvapilová, Petra Nováková, Adam Směták, Martin Dušek (instalace). K vidění bude i pásmo studentských animovaných filmů UTB ve Zlíně.

Výtěžek festivalu poputuje zejména zdravotnímu středisku v ugandské vesnici Kitokolo. Organizátoři se rozhodli připojit ke sbírce dětského oblečení pro tamní dětskou nemocnici při projektu Hope for the Needy, Uganda.

„Potřebné je oblečení pro miminka ve velikostech maximálně do půl roku. Zimní není třeba,“ uvedl organizátor Dan Jun. Oděvy mohou přinést dárci v den konání festivalu. Sbírka je určená pro zdravotní středisko v Kitokolu, které se nachází v buši asi 150km od hlavního města Kampaly, v Ugandě. Záměrem akce je motivovat místní ženy přicházet rodit do střediska, než doma v chatrčích. Ve středisku jim může být poskytnuta základní péče a pomoc v případě komplikací při a po porodu. „Pro narozené děti dostávají maminky zdarma několik kusů oblečení a dětem je následně poskytnuto základní očkování,“ dodal Jun. 

Dále se můžete těšit na skvělé jídlo, pivo i tradiční festivalové víno, klidnou atmosféru, koutek pro děti, nové stánky a osvědčenou dlouhotrvající afterparty v hudebním klubu Apollo13! (red)

Poslat nový komentář