Proměny se soustředily na Znojemsku

Proměny se soustředily na Znojemsku
ilustrační foto

Zpěvačky prostějovského sboru Proměny se o uplynulém víkendu sešly v nové sezóně poprvé po letní přestávce. A bylo to setkání rovnou třídenní. 

"Sešly jsme se již tradičně v Šatově u Znojma, kde jsme před čtyřmi lety našly výborné zázemí pro pěvecké zkoušky i trávení volného času", řekla nám členka sboru Simona Černá. Některé sboristky s sebou na soustředění berou i své partnery a děti, a tak je dobré zázemí pro všechny účastníky velmi důležité. Zatímco sbor nacvičuje, rodiny se mohou kochat kouzelným Podyjím či využívat bohaté nabídky místních vinařů, a jde tedy o klasické spojení příjemného s užitečným. 

Také program pěveckého nácviku byl velmi bohatý. "Dopilovávaly jsme částečně rozpracované písně z předchozí sezóny a cvičily také zbrusu nové kousky, a to s cílem připravit zajímavý repertoár především pro adventní a vánoční období", sdělila nám sbormistryně Lenka Dohnalová - Mlynářová. O jaké konkrétní skladby jde, však zatím prozradit nechtěla. Vánoční koncert Proměn ale bývá v našem městě tradičním kulturním tahákem, takže se jistě budeme mít opět na co těšit.   

Atmosféru pěveckého soustředění můžete ochutnat na FB stránce Pěveckého sboru Proměny, kam budou vbrzku dodána fota. (red)

Poslat nový komentář