Dnes by oslavila narozeniny Věra Špinarová

Dnes by oslavila narozeniny Věra Špinarová
ilustrační foto www.spinarova.cz

Třiadvacátého prosince 1951 se v Pohořelicích narodila zpěvačka Věra Špinarová. Majitelku ohromujícícho hlasu proslavila zejména interpretace ústřední melodie z westernu Tenkrát na západě. Když zazní Jednoho dne se vrátíš, posluchačům naskakuje husí kůže. Narozeniny ale zpěvačka neoslaví. Zemřela 26. března 2017 ve Fakultní nemocnici v Motole v 66 letech.

Od svých šesti let žila v Ostravě, které zůstala věrná. V šestnácti letech dostala nabídku na první nahrávku a následné pravidelné vystupování s kapelou Flamingo. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde nahrála svůj první singl Music Box, který ji přímo katapultoval mezi špičku tehdejší české populární hudby.

Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. A to nejen pro nenapodobitelný sytý hlas, ale i temperamentní a vitální vystupování.

Zůstala po ní řadu krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě. Jako prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Věra Špinarová byla pozvána jako host na ostravský koncert.

Čest její památce. (ber)

Poslat nový komentář