Divadelní lahůdky v listopadu

Divadelní lahůdky v listopadu

Po legendárním Slunovratu přichází Hradišťan s novým hudebně-tanečním představením Třikrát je člověk. Tajemství života v hudebně-tanečních obrazech autorů Jiřího Pavlici, Ladislavy Košíkové a Michala Stránského v nastudování muziky a tanečního souboru Hradišťan uvede Městské divadlo v Prostějově v pondělí 7. listopadu v 19 hodin.
„Kolikrát je člověk? Letitá moudrost říká, že člověk je za život třikrát jiný, mimořádně bezbranný i pod ochrannou vyšších sil - v okamžiku zrození, o svatební noci a v okamžiku smrti. Co je to za jinakost, že vešla do přísloví? V oněch třech chvílích se dotýkáme tajemství, ba stáváme se jím. Neuchopitelnost světa prostřednictvím nás ožívá – palčivě, bláznivě, šťastně… ale především neodvolatelně.
Zplození, zrození, skonání. Tři chvíle, kdy se potkáváme se zázraky.
Nová inscenace Hradišťanu hledá v choreografii i v hudbě živý jazyk současnosti, ale snaží se přitom nezpřetrhat spojení s hlubokými kořeny. Magické číslo tři znamená úplnost, naplnění osudu. Do třetice je všeho dobrého i zlého, nejméně třikrát je člověk opravdu člověkem. Proč jím nebýt častěji?“
„Jsme velmi potěšeni, že Prostějov je jedním z prvních míst, kde Hradišťan své nejnovější představení uvede. O týden později zahrají a zatančí umělci v pražské Hybernii,“ sdělila ředitelka Městského divadla v Prostějově Alena Spurná.
(eze)

Poslat nový komentář