Olomouc rozezní nejromantičtější hlas Ameriky. Michael Bolton přijede v srpnu

Olomouc rozezní nejromantičtější hlas Ameriky. Michael Bolton přijede v srpnu
ilustrační foto

Dne 9. srpna se v Olomouci v Korunní pevnůstce představí americký zpěvák a skladatel Michael Bolton, a to na jediném koncertě v České republice! Majitel „nejromantičtějšího hlasu Ameriky“, pro něhož jsou charakteristické pomalé balady v lehce rockovém hávu, je dvojnásobným držitelem ceny Grammy a šestinásobným držitelem amerických Music Awards. Za své více než čtyřicetileté působení vydal na dvě desítky alb, kterých se prodalo přes 75 milionů.

Před jedenácti lety odehrál svůj první koncert v ČR v pražské Lucerně, nyní zamíří do Olomouce. V Korunní pevnůstce zazní jeho největší hity jako When A Man Loves A Woman, How Can We Be Lovers, Said I Loved You...But I Lied nebo How Am I Supposed to Live Without You, který původně napsal pro zpěvačku Lauru Branigan a později ho sám nazpíval.

Občanským jménem Michael Bolotin zahájil svou kariéru začátkem sedmdesátých let v rockové kapele Blackjack, kde působil mimo jiné s budoucím kytaristou skupiny Kiss Brucem Kullickem. V roce 1983 se vydal na sólovou dráhu a vydal hardrockové eponymní album. Následně prorazil s nahrávkou Soul Provider a v roce 1989 získal svou první Grammy. Mezi jeho úspěchy patří prodej více než 75 milionů alb, účast při nahrávání osmi z deseti nejlepších alb světa v rámci pop music a dvou singlů na billboardových příčkách, jakož i šest cen American Music Awards a dvě ceny Grammy Awards. Jako skladatel napsal velké hity pro takové osobnosti jako například Laura Branigan a Cher. Jako zpěvák vystupoval s umělci jako Lucia Aliberti, Patti LaBelle, José Carreras, Tony Cetinski, Ray Charles, Céline Dion, Plácido Domingo, Renée Fleming, Wynonna Judd, BB King, Lonely Island, Luciano Pavarotti, Percy Sledge a Zucchero.

(ber)

Komentáře

Poslat nový komentář