Divadlo nabízí abonentní koncerty

Divadlo nabízí abonentní koncerty
ilustrační foto

Milovníky dobré hudby jistě potěší pestrá nabídka abonentních koncertů, které nabízí Městské divadlo v Prostějově.

V prvním – říjnovém abonentním koncertě s názvem VIOLONCELLOVÝ RECITÁL zazní hudba Bohuslava Martinů, Josefa Páleníčka a Sergeje Rachmaninova. Jan PÁLENÍČEK při něm i zavzpomíná na přátelství svého otce Josefa Páleníčka s Bohuslavem Martinů a na jejich společný pobyt v předválečné Paříži.

V listopadu přijede šarmantní operní diva a sólistka pražského Národního divadla Andrea TÖGEL KALIVODOVÁ s programem Česká písňová tvorba a nejkrásnější árie z českých oper. Pěvkyně vystoupí s vynikající klavíristkou Ladislavou VONDRÁČKOVOU.

Originální koncertní projekt FolkloreClassic na pomezí vážné a lidové hudby nám v prosinci představí mladá houslistka Markéta JANOUŠKOVÁ ve spolupráci s Cimbálovou muzikou Jiřího JANOUŠKA. FolkloreClassic se dostal do finále prestižního klání Web Concert Hall Competition 2012. V Prostějově zazní mimořádné provedení houslových děl Janáčka, Bodorové, Smetany – velkých skladatelů, kteří byli hluboce ovlivněni lidovou hudbou a folklorem.

V roce 2020 bude náš secesní divadelní stánek hostit okouzlující čtveřici mladých klarinetistek CANTARINA CLARINETE. Klarinetové kvarteto ve složení Hana BAHNÍKOVÁ, Jana ČERNOHOUZOVÁ, Jana KADLECOVÁ LAHODNÁ a Věrka KESTŘÁNKOVÁ má na svém repertoáru Piazzollu, Dvořáka, Brahmse, Joplin i Ježka.

Nezapomenutelným zážitkem bude i koncert Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Legendární jazzový soubor s unikátním repertoárem raného amerického jazzu, blues, ale i taneční hudby dvacátých let minulého století. Díky použití dobových hudebních nástrojů, znovuoživení původních herních způsobů a rafinovaným aranžmá je zvuk orchestru jedinečně autentický a zároveň nezaměnitelně osobitý. Obnovená formace složená z Klikarových následníků zahrnuje i hrdé Prostějováky – Vojtěcha POSPÍŠILA, Jana POSPÍŠILA, Antonína DLAPU a Pavla JUREČKU.

Tečkou za abonentními koncerty bude koncert ŠANSON V GALA . Houslový Mistr Jaroslav SVĚCENÝ spolu s šansoniérkou Renatou DRÖSSLER, flétnistkou a herečkou Zdeňkou ŽÁDNÍKOVOU VOLENCOVOU a klavíristou Petrem OŽANOU se sešli v koncertním multižánrovém projektu, ve kterém zažijete takřka všechny druhy emocí v průběhu jednoho večera. Uslyšíte propojení klasické hudby, šansonu a poezie.

Mimořádným zážitkem bude i každoroční Slavnostní koncert Moravské filharmonie Olomouc ke státnímu svátku, který předplatitelé abonentních koncertů mohou využít jako bonus.

VIOLONCELLOVÝ RECITÁL

Jan PÁLENÍČEK – violoncello

Jitka ČECHOVÁ – klavír

ČESKÁ PÍSŇOVÁ TVORBA A NEJKRÁSNĚJŠÍ ÁRIE Z ČESKÝCH OPER

Andrea TÖGEL KALIVODOVÁ – mezzosoprán

Ladislava VONDRÁČKOVÁ – klavír

FolkloreClassic

MARKÉTA JANOUŠKOVÁ & CIMBÁLOVÁ MUZIKA JIŘÍHO JANOUŠKA

Originální koncertní projekt na pomezí vážné a lidové hudby.

CANTARINA CLARINETE

Jana ČERNOHOUZOVÁ, Jana KADLECOVÁ LAHODNÁ, Hana BAHNÍKOVÁ, Věra KESTŘÁNKOVÁ – klarinety

ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR

Michael CHOMISZAK – kornet

Matěj ŠMÍD – trombon, zpěv

Jan POSPÍŠIL – alt saxofon, klarinet

Vojtěch POSPÍŠIL – tenor saxofon, klarinet

Antonín DLAPA – banjo, kytara

Pavel JUREČKA – kontrabas, suzafon

Jiří GILÍK – piano

ŠANSON V GALA

Multižánrové propojení klasické hudby, šansonu a poezie.

Jaroslav SVĚCENÝ – housle

Renata DRÖSSLER – zpěv

Zdeňka ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVÁ – flétna, mluvené slovo

Petr OŽANA – klavír

BONUS:

MORAVSKÁ FILHARMONIE OLOMOUC

Poslat nový komentář