Nezapomeňte, dnes na nádvoří zámku Hanebný parchanti!

Nezapomeňte, dnes na nádvoří zámku Hanebný parchanti!
ilustrační foto

Prostějovské léto dnes pokračuje rozšířeným letním kinem na nádvoří zámku. Podívat se můžete na film Hanebný pancharti (anglicky: Inglourious Basterds). Jde o americko-německý film, jehož autorem je režisér, producent, scenárista a herec Quentin Tarantino. Na scénáři se pracovalo téměř 10 let. Natáčení proběhlo v roce 2008 v Německu a ve Francii.

Toto akční drama bylo představeno divákům poprvé na filmovém festivalu v Cannes v květnu 2009, kde bylo nominováno na Zlatou palmu a zároveň Christoph Waltz získal cenu pro nejlepšího herce. Do kin snímek dorazil v druhé polovině srpna 2009.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo s ředitelkou kina Barborou Kucsa Prágerovou rozšířit program Prostějovského kulturního léta o další akce a vracet kulturu na nádvoří prostějovského zámku. Podle mého názoru tam neodmyslitelně patří,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Já vítám s nadšením, že to konečně v Prostějově žije. Netvrdím, že všechny koncerty jsou zrovna podle mého gusta, ale je důležité, dostat lidi na náměstí, do prostoru, kde najdou nové přátele i příjemnou zábavu,“ řekla jedna ze starších návštěvnic Prostějovského kulturního léta. (ok)

Poslat nový komentář