Proměny zvou na sobotní koncert do Olomouce

Proměny zvou na sobotní koncert do Olomouce
ilustrační foto

Prostějovský pěvecký sbor Proměny bude v sobotu 5. října hostovat na oslavách 25. výročí založení Komorního sboru Lenky Dohnalové – Mlynářové a srdečně zve do Olomouce všechny své příznivce.

Komorní sbor Lenky Dohnalové – Mlynářové vznikl na Gymnáziu v Olomouci – Hejčíně přesně před pětadvaceti lety. Založila jej se svými studenty pedagožka Lenka Dohnalová, která se sborem nastudovala, často ve vlastních aranžích, unikátní díla jako jsou například muzikály Vlasy či Jesus Christ Superstar, dílo Africká mše a mnohá další. V prostředí kostela na Svatém Kopečku a v okolí vdechla se svým sborem život scénickému oratoriu Pavla Helebranda Evangelium podle houslí, v němž v hlavní roli účinkoval a dodnes účinkuje Jiří Pavlica s kapelou Hradišťan. Unikátem je, že sbor tehdejší studenti po maturitě neopustili a díky tomu existuje a funguje dodnes. Mnozí z členů sboru se díky své učitelce vydali na profesionální pěveckou dráhu. Je to například muzikálový zpěvák Oldřich Smysl nebo sólistka Anna Jelínková.

Tito a mnozí další budou účinkovat na velkém koncertě v olomoucké Redutě, který bude průřezem čtvrtstoletí repertoáru sboru a posluchači uvidí a uslyší ty největší lahůdky. Koncert začíná ve 20 hodin a vstupenky jsou ještě k dispozici.

Odpoledne se v rámci oslav koná v restauraci U Pelikána představení Zbojnická balada, nastudované současnými studenty Lenky Dohnalové. Začíná ve 14 hodin.

Veškeré informace k programu naleznete na tomto odkazu: https://www.gytool.cz/aktuality/?id=202.

Na obou vystoupeních se podílejí i prostějovské Proměny, které se odpoledne promění ve sbor vesničanů ze zakarpatské vesnice a večer si pak zazpívají muzikálové a popové písně. (red)

Poslat nový komentář