Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Konec. Pořádková komise Jockey clubu diskvalifikovala Nikase

Konec. Pořádková komise Jockey clubu diskvalifikovala Nikase
ilustrační foto

Dnes oznámil Jockey club ČR výrok pořádkové komise. Desetiletý hnědák Nikas trenéra Stanislava Popelky z Hvozdu byl co by vítěz Velké pardubické diskvalifikován. Stejně dopadl i druhý Popelkův svěřenec, osmiletý valach Čáriray, vítěz Křišťálového poháru. Stanislava Popelku komise nepotrestala. Důvodem diskvalifikace byla pravidla dostihu, množství zakázaných látek, které byly u obou koní nalezeny, nemohlo jejich výkon nijak ovlivnit.  

"Vítěz Nikas měl po říjnovém dostihu v těle zakázané alkaloidy kofein a theobromin, což potvrdila analýza vzorku A v Německu a následně i kontrola B-vzorku v Británii. "Vzhledem ke skutečnosti, že kofein patří do skupiny bezpodmínečně zakázaných látek a i u theobrominu byla překročena povolená prahová hodnota, pořádková komise na základě ustanovení koně Nikas z doběhu dostihu diskvalifikovala," stojí ve zprávě sedmičlenné komise, která se objevila na webu JC ČR. Vítězem se tak stal Ribelino.

Stejné látky měl v těle rovněž kůň Čáriray, který proto přišel o vítězství v Křišťálovému poháru z 10. října. Na první místo se posunul Adiutant.

"Pořádková komise došla k závěru, že nedošlo k úmyslnému podání zakázaných látek za účelem ovlivnění výkonu koně," vysvětluje zpráva. Popelka totiž doložil, že do těla jeho koní se zakázané látky dostaly nejspíš z krmiva, na kterém nebylo uvedeno, že dané látky obsahuje, což zjistil z rozboru potravy. 

Potěšující na celé smutné události je fakt, že podle Pořádkové komise nemohlo nalezené množství zakázaných látek ovlivnit výkon obou koní v průběhu dostihu. 

Stanislava Popelku čeká další boj. Soudní spor s výrobcem krmiva, Troubeckou hospodářskou. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style