Letecký den nabídne Gripeny, parašutisty i letecké akrobaty

Letecký den nabídne Gripeny, parašutisty i letecké akrobaty
ilustrační foto plakát

Letecký den se na letišti v Neředíně uskuteční v sobotu 27. srpna, jeho program začíná už v deset hodin a potrvá až do půl páté. Návštěvníkům slibuje akrobacii letadel a kluzáků, ukázky leteckých soubojů či seskoky parašutistů. Fanoušky letectví čekají i bojové letouny a moderní armádní technika. Vstup je zdarma.

V dopoledním bloku jsou připravena vystoupení pro děti i dospělé. Divácky atraktivní budou ukázky činnosti příslušníků Policie ČR a profesionálních hasičů. Prostor dostanou také modeláři s ukázkami velkých modelů letadel, včetně modelů letadel z I. světové války, copter a vrtulníků. O zábavu se postará například cirkus Levitare, taneční skupina Lolas´Dance, hudební kapely, balonkový klaun a další.

V jednu hodinu po poledni pak začne vlastní letecký program. Hosté se mohou těšit na ukázky akrobacie motorových letadel i kluzáků, na představení leteckých soubojů či seskoky parašutistů. Zájemci se samozřejmě mohou seznámit s vystavenými letadly, kterými disponují Hanácký letecký klub a Hanácký aeroklub na letišti v Olomouci – Neředíně.

Díky dobré spolupráci s Armádou ČR se na letišti objeví také zástupci moderní vojenské techniky, například lehké vojenské vozidlo Iveco LMV či armádní Land Rover Defender 130 Kajman. Efektním prvkem bude nepochybně průlet hotovostní dvojice bojových letounů JAS-39 Gripen, které na nebe nad Olomoucí dorazí ze základny vojenského taktického letectva v Čáslavi. (red)

Poslat nový komentář