Lipka dostala odklad. Peníze může městu vrátit později

Lipka dostala odklad. Peníze může městu vrátit později
ilustrační foto ber
Další fotky: 
Lipka dostala odklad. Peníze může městu vrátit později

 

Se žádostí o prodloužení splatnosti termínu půjčky se na město Prostějov obrátilo Občanské sdružení Lipka. Zastupitelé návrh schválili, mimo jiné i proto, že Lipka je spolehlivým partnerem. Na vrácení milionu do městské kasy má čas do konce letošního roku.

Občanské sdružení Lipka Prostějov získalo od města budovu v ulici  Jana Köhlera ve Vrahovicích, kde vzniklo chráněné bydlení pro 14 lidí, terapeutické dílny a cukrárna. Na  realizaci projektu Mám kam jít Prostějov Lipce uvolnil milion co by veřejnou finanční podporu. Šlo ale o půjčku, kterou mělo sdružení vrátit do 31. března.

"Šlo o peníze, které bylo třeba u banky složit jako depozitum, aby sdružení mohlo čerpat jiné finanční prostředky,“ vysvětlila náměstkyně Alena Rašková s tím, že Lipka doručila žádost v řádném termínu. S největší pravděpodobností peníze vrátí do konce září, prosinec si podle náměstkyně dala pouze pro jistotu. „Celý objekt je již několik týdnů v provozu,“ dodala Rašková.

Město v roce 2010 poskytlo Lipce budovu, 22 milionů korun získala od ROP Střední Morava. Milion získala jako VFP od města, 4 miliony pak pokryla úvěrem. (ber)

 

Poslat nový komentář