Znáte Prostějovana Lukáše Pavlíka? Hraje s Čechomorem a za ženu má herečku z Ordinace

Znáte Prostějovana Lukáše Pavlíka? Hraje s Čechomorem a za ženu má herečku z Ordinace
Foto Miroslav Šmikmátor
Další fotky: 
Znáte Prostějovana Lukáše Pavlíka? Hraje s Čechomorem a za ženu má herečku z Ordinace
Znáte Prostějovana Lukáše Pavlíka? Hraje s Čechomorem a za ženu má herečku z Ordinace

Hudba mu učarovala od malinka, hraje na kytaru, je vynikající bubeník, skládá hudbu. Absolvoval hudební konzervatoř v Brně a Konzervatoř Jaroslava Ježka, hrál mimo jiné s Alešem Brichtou, Ewou Farnou, Davidem Krausem. Za ženu má herečku Lucii Černíkovou, se kterou vychovává dceru Sofinku. Je mu 29 let, pochází z Prostějova, jmenuje se Lukáš Pavlík a hraje s kapelou Čechomor. PvNovinky Lukáše požádaly o rozhovor a on velmi rád vyhověl. 

Jak jste se dostal k Čechomoru?

Poprvé mě kluci viděli hrát s Ewou Farnou na jednom festivale v roce 2011. Později jsem se dozvěděl, že se jim to líbilo a projevili o mě zájem už tehdy. Já měl s Ewou podepsanou smlouvu a výměna by ani nebyla možná. Věřil jsem, že vše má své perfektní načasování a bližší seznámení s Čechomorem přišlo o 3 roky později, kdy jsem se zpěvákem Peterem Aristonem předskakoval na jejich podzimním turné 2014. V té době jsem už také koncertoval s Kamilem Střihavkou&LEADERS! Bubeník od Čechomoru zrovna odcházel a tak jsem kontaktoval po novém roce manažera Čechomoru, dohodli jsme termín zkoušky, konkrétní písničky a zahráli si, abychom zjistili, jak nám to spolu sedne. A sedlo to skvěle! Po zkoušce jsme si plácli a připili skleničkou bílého.

Čeho byste v muzice rád dosáhl?

Jsem spokojený tak, jak to mám. Hodně koncertuji, natáčím v hudebních studiích, věnuji se skládání písní, hudební produkci a také celkovému studiovému zvuku. Takže to mám opravdu pestré, nenudím se. Jestli jít nebo nejít do zahraničí, jsem moc neřešil. Vše musí být přirozené, rozhodně na nic netlačím, dělám věci, jak nejlépe momentálně dovedu a beru příležitosti, jak přicházejí. Jsem opravdu rád, že koncertuji v Čechách a užívám si to! S Ewou Farnou jsem procestoval Polsko, s Peterem Aristonem jsem absolvoval několik koncertů v Londýně, s evropským symfonickým orchestrem jsem byl v Japonsku, s Čechomorem jsme začínali turné v Číně v Šanghaji, atd... Takže bych si přál více takových zpestřujících akcí. A rozhodně bych chtěl natočit hodně podařené muziky a zahrát nespočet skvělých, energických koncerů. Zároveň, kdybych si mohl někdy zabubnovat třeba s Davem Grohlem z Foo Fighters, tak bych se určitě nezlobil... (smích)

Jaké máte záliby mimo hudbu?

Moje největší záliba je rodina. Mám rok a půl malou holčičku Sofinku a svoji úžasnou manželku Lucinku, se kterými trávím volný čas. Je to veliká radost! Také doufám, že letos opráším golfové hole a těším se, že si najdu čas na nějakou pěknou golfovou hru.

Jak byste popsal svůj ideální den?

Pro mě je každý den ideální, jen je důležité, aby si ho člověk vlastním přičiněním nezkazil. Ideální den je ten, ve kterém se cítíte pozitivně, zdravě, radostně, máte chuť do života a jste natěšení do jakéhokoliv tvoření. Pak je jedno, co konkrétně děláte nebo kde se přesně nacházíte, protože nejdůležitější je, jak se cítíte. A když máte těchto dnů více za sebou, tak jste šťastní.

Co Vás v poslední době nejvíc potěšilo?

Docela těžká otázka, protože mě těší hodně věcí. Ale jednu věc bych přece jenom mohl jmenovat a tou je uvědomění si přítomného okamžiku a možnosti výběru mezi pozitivem a negativem. Když si tohle uvědomím, tak mě to pokaždé potěší, jak jsou některé věci jednoduché...

Bez čeho si nedovedete představit svůj život?

Bez lásky. Láska musí být ve všem, co dělám, aby to mělo význam a smysl. (ber)

Poslat nový komentář