Mačák rezignoval na post náměstka hejtmana!

Mačák rezignoval na post náměstka hejtmana!
ilustrační foto

 

Případ finančních darů od soukromé firmy má další politickou oběť z řad prostějovských sociálních demokratů.  

Hejtman Jiří Rozbořil před několika minutami zveřejnil následující prohlášení: "Dnes jsem obdržel rezignaci pana Aloise Mačáka na všechny funkce ve vedení Olomouckého kraje, včetně rezignace na člena krajského zastupitele. Tzn., že dnešním dnem už pan Mačák není mým náměstkem pro oblast dopravy.

S ohledem na události posledních dnů to beru jako nejlepší možné řešení a jsem rád, že se pan Mačák k tomuto kroku rozhodl.

Po seznámení se s okolnostmi kolem této kauzy jsem přesvědčen, že se nejednalo o korupční jednání, že tato kauza nemá spojitost ani s financováním ČSSD a už vůbec se netýká fungování v rámci Olomouckého kraje.

Na druhou stranu si myslím, že financování veřejně činné osoby soukromou firmou je minimálně neetické. I z tohoto důvodu jsem postoj pana Mačáka přivítal.

Co se týče osoby pana Aloise Mačáka, tak za dobu působení v politice odvedl dobrou práci a jako náměstek hejtmana přes dopravu má své zásluhy na bezproblémovém fungování resortu, který měl v kompetenci".

Prostějovská radnice na dotaz PvNovinek stran rezignace Aloise Mačáka z postu radního a zastupitele města Prostějova odpověděla ústy mediální referentky Anny Kajlíkové: "V souvislosti s rezignací pana Mačáka nemáme v tuto chvíli žádné oficiální informace." Kauzu budeme i nadále sledovat. (red) 

Komentáře

Že by se snad konečně něco  změnilo?Uvidíme!Už má asi zajištěné,nějaké lukrativní místečko.Možná se nebudeme stačit divit!

Konečně dobrá zpráva!

Poslat nový komentář