Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Uvolněný radní přinese peníze, tvrdí primátor

Uvolněný radní přinese peníze, tvrdí primátor
ilustrační foto www.kscm.cz

 

Uvolněným členem městské rady, který bude mít na starosti dotace, se stal Jaroslav Šlambor  z KSČM. Podle Miroslava Pišťáka je odborníkem, který městu přinese miliony. Podle opozice je zbytečností, která město o miliony naopak připraví.

„Tato pozice bude stát městskou pokladnu jeden a půl milionu korun ročně, což je za čtyři roky 6 milionů. Přitom se dotacím mohou věnovat zaměstnanci města, jako tomu bylo dosud," uvedl na jednání zastupitelstva Tomáš Blumenstein z ODS. Podle jeho slov je mimo platu radního nutno připočítat odvody v podobě sociálního a zdravotního pojištění, provoz kanceláře, IT techniku na stole i serverovou, licence. „Částka 1,5 milionu je dle mého ještě optimistická,“ dodal.

Na obranu nového postu se plně postavil primátor Miroslav Pišťák. „Máme v tomto volebním období mimořádnou příležitost dosáhnout na stovky milionů korun v rámci ITI. Je potřeba, aby se této záležitosti někdo denně intenzivně věnoval," reagoval.

Nově zvolený radní a jedenáctý člen rady Jaroslav Šlambor je přesvědčen, že náplň práce zvládne.  „Několik let jsem se  dotacemi zabýval, a to včetně jejich uplatňování v praxi,“ nechal se slyšet. (ber)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style