Snížení finanční kompetence rady zastupitelstvem neprošlo

Snížení finanční kompetence rady zastupitelstvem neprošlo
ilustrační foto archiv ber

 

Na posledním jednání zastupitelstva vystoupilo hnutí ANO s návrhem omezit pravomoci radních a snížit finanční limit, o kterém mají oprávnění rozhodovat, a to z třiceti milionů na pět. Návrh zastupitelstvem neprošel.

Opozice rovněž navrhla výrazné omezení pravomocí radních při rozhodování o rozpočtových opatřeních, které schvalují v akutních případech. V současné době má rada oprávnění rozhodovat bez zastupitelstva o pěti milionech, když to neovlivní rozpočet, a o dvou milionech, pokud ovlivní. Podle opozice by radní měli rozhodovat jen o částkách, které nepřesáhnou půl milionu korun. „Pokud snížíme radě města finanční kompetence, budeme muset svolávat častěji zasedání zastupitelstva," konstatoval primátor Miroslav Pišťák. Ani tento návrh přes zastupitele neprošel, z 34 pro něj hlasovalo jen 12. (ber)

Komentáře

Svolávat zastupitelstvo častěji je pro koalici kontraproduktivní, neboť při jednacích maratonech, trvajících až do půlnoci se tiše propasírují a prohlasují různé nestandardní věci..... unavení zastupitelé již myslí na postel.... pouze pan PaedDr. Šambor to má těžké, musí uniknout ostřížímu zraku dozorce nad tím, kde kde spí... co kdyby to do Skalky vzal přes Přerov-zlín-Hulín?

 

Poslat nový komentář