5. zasedání Zastupitelstva města Prostějova se sejde už ve 13 hodin

5. zasedání Zastupitelstva města Prostějova se sejde už ve 13 hodin
ilustrační foto změna pro prostějov

 

5. zasedání Zastupitelstva města Prostějova se uskuteční v pondělí 13.4.2015 od 13.00 hod. v jednací síni radnice v Prostějově. Projednávat bude přes tři desítky bodů. Sledovat ho můžete i on-line.

Zastupitelstvo bude mít mimo jiné k dispozici zprávu o činnosti rady města za uplynulé období, uskuteční doplňovací volbu do Kontrolního výboru Zastupitelstva města Prostějova, probere udělení Cen města Prostějova za rok 2014, zadání II. změny územního plánu Prostějov či přijme dotaci od Olomouckého kraje pro Městskou knihovnu Prostějov.

S návrhem využití jezdeckých kasáren vystoupí Změna pro Prostějov. „Změna pro Prostějov navrhla v areálu bývalých Jezdeckých kasáren zřídit park a Komunitní centrum volnočasových aktivit. Rada města mlží a manipuluje, když tvrdí, že žádné kvalitní podněty neobdržela. Nátlak na občany, aby předložili okamžité řešení je navíc neoprávněný. Budova je staticky v dobrém stavu a dle posudku statika je nutné pouze zabránit zatékání. Toto je radě známo již několik let, přesto nekoná a ponechává budovu chátrat. Co je skutečný cílem těchto kroků, bychom se zřejmě dozvědli až po demolici, která současně zlikviduje důkazy o špatném nakládání s veřejným majetkem. To nedovolíme a podnikneme veškeré kroky, abychom tomu zabránili. Záleží-li vám na tom také, informujte všechny své známé, sousedy, kolegy. Budova nepotřebuje demolici. Budova kasáren může sloužit veřejnosti,“ sděluje lídr Jan Navrátil. (red)

Poslat nový komentář