Na tiskové konference rady města veřejnost chodit nebude

Na tiskové konference rady města veřejnost chodit nebude
ilustrační foto

 

Na jednání zastupitelstva byla vznesena otázka, zda mohou zastupitelé chodit na tiskové konference Rady města Prostějova, určené pro zástupce médií. Jedné z nich se již pokusil neúspěšně zúčastnit jeden ze zastupitelů. Primátor Miroslav Pišťák je toho názoru, že na zaběhlém systému se nebude nic měnit.

„Chtěl bych se zeptat, zda se zastupitelé mohou zúčastnit tiskových konferenci,“ dotázal se František Filouš  (ANO 2011). Podle jeho slov jsou zástupcům médií předkládána jen kladná hodnocení práce rady. „Média navíc informují často velmi rozdílně a stává se, že při prezentaci dochází k poškození některých osob,“ uvedl. „Média leckdy vloží do úst některých činovníků slova, která nikdy nepronesli,“ vyjádřil se náměstek primátora Jiří Pospíšil. K tomuto tvrzení se stran tiskových konferencí redakci vyjádřil jeden z prostějovských novinářů . „Pan náměstek pozapomněl na vymoženost zvanou diktafon. Konkrétně v jeho případě lze leckteré tvrzení dohledat,“ konstatoval.

Podle radního Pavla Smetany je situace jednoznačná. „Na tiskové konference vlády rovněž nechodí celá sněmovna,“ podotkl.

Primátor Pišťák opakoval, že na zaběhlém systému podle jeho názoru není třeba nic měnit. (ber)

Poslat nový komentář