Primátor ani náměstek odvoláni nebyli. Převrat na radnici se nekoná

Primátor ani náměstek odvoláni nebyli. Převrat na radnici se nekoná
ilustrační foto Jakub Bureš

 

Po téměř dvě hodiny trvající diskuzi nakonec pondělní zastupitelstvo primátora Prostějova Miroslava Pišťáka a náměstka Jiřího Pospíšila neodvolalo. Návrh dostal pouhých 12 hlasů.

Návrh devíti opozičních zastupitelů oběma představitelům města kladl za vinu pochybení v kauze Manthellan. V bouřlivé diskuzi zástupci jednotlivých stran poukazovali i na řadu témat, která s odvoláním obou mužů nebyla v přímé souvislosti. Radní Alois Mačák třeba argumentoval 18 let trvajícím členstvím Jaroslava Faltýnka (nyní ANO 2011) v ČSSD, kde rok působil i druhý současný zastupitel této strany, František Švec. Tomáš Blumeinstein (ODS) zase připomněl fakt, že oba odvolávaní přivedli do vedení města komunisty. "Budeme k tomu při hlasování přihlížet," konstatoval. Miroslav Pišťák zdůraznil, že se nezříká odpovědnosti za nic, co se stalo v letech, kdy působil a působí ve vedení města. Hlasování nakonec pro navrhovatele skončilo neúspěchem. Návrh odvolání podpořilo 12 zastupitelů, 15 bylo proti a 5 se zdrželo hlasování. (ber)

Komentáře

Prosím, Vás ještě zajímá, co ta klika socanu+komančů +paskrivcu PeVeCka tam klohní? Zametací práce, protože kostlivci ve skříních začínají zápachat. 

Bohudík!

Bohužel!

Poslat nový komentář