Ad: Místa na radnici? Jen pro zasvěcené?!

Ad: Místa na radnici? Jen pro zasvěcené?!
ilustrační foto Jakub Bureš

 

25. 7. 2015 vydaly PvNovinky článek s titulkem "Místa na radnici. Jen pro zasvěcené?!". Zabýval se obsazováním pracovních pozic na prostějovském magistrátu. O několik dnů později se pod článkem objevila reakce, jejíhož autora se redakce zatím nedopátrala. Podle všeho jde o reakci samotného magistrátu, pod kterou se ale nikdo nepodepsal.

I když se autor v úvodu ohání tím, že článek PvNovinek je zavádějící, obsah ale v podstatě potvrzuje to, co PvNovinky zveřejnily. Na jistá místa na prostějovské radnici dosáhne pouze ten, kdo má známosti. Stačí k tomu jen část vyjádření Jany Orságové, vedoucí oddělení právního a personálního, Odbor kanceláře tajemníka.

„Magistrát města Prostějova při obsazení pracovních míst na dobu určitou často kontaktuje osoby, které již dříve pro magistrát pracovaly (na základě dohody o provedení práce, dohody o pracovní činnosti či formou stáže), znají chod úřadu a při své dřívější činnosti pro magistrát se osvědčily.

Pokud se jedná o volná pracovní místa na dobu neurčitou na místa, která nejsou úřednická, ani zde – jak již bylo uvedeno výše – nevyžaduje zákon konání výběrového řízení. Pokud však máme možnost na tuto pracovní pozici zaměstnat osobu, s níž již máme předchozí kladné zkušenosti, která je na danou problematiku vynikajícím odborníkem, jejíž pracovní zkušenosti předurčují výkon práce v požadované kvalitě a u níž jsme přesvědčeni o správnosti výběru, k výběrovému řízení nepřistupujeme. Ve všech ostatních případech výběrové řízení samozřejmě probíhá,“ uzavřela Jana Orságová.

Celou reakci i původní článek najdete na http://pvnovinky.cz/magistrat/27587-mista-na-radnici-jen-pro-zasvecene. (ber)

Poslat nový komentář