Málo ploch pro děti, hodně pro psy, stěžuje si občan

Málo ploch pro děti, hodně pro psy, stěžuje si občan
ilustrační foto MMP

Na webu města Prostějova se objevila stížnost jednoho z obyvatel Mozartovy ulice. Poukazuje na odstranění asfaltové plochy, kde si hrály děti. Nahradí ji trávník, po kterém budou podle stěžovatele běhat psi. Magistrát odpovídá, že hřišť je dost a psi běhají všude.

„Před několika dny byla odstraněna asfaltová plocha, kde se děti učily jezdit na kole, hrály fotbal nebo malovaly. Na celém sídlišti Mozartova je jediná plocha mezi domy Mozartova 2-4, kde je hřiště na kterém si "hrají" 15-20letí dorostenci. Dříve bylo u každého domu pískoviště a prolézečka. Vše bylo odstraněno a je tu jedno pískoviště, skluzavka a jedna hrací plocha s jednou houpačkou! a 2 houpačky na zemi. Mohla by se na původním místě vybudovat zpevněná plocha pro menší děti na hraní? Všude se mluví o zdravém pohybu a hrací prvky a plochy chybí. Teď tam na trávníku (pokud vyroste) budou pobíhat psi...,“ argumentuje stěžovatel.
Odpověď připravil Odbor správy a údržby majetku města MMPv. „Asfaltová plocha mezi domy Mozartova 8 a 10 byla odstraněna na základě rozhodnutí porady vedení a v dostatečném předstihu byly na vchody domů vyvěšena „ Oznámení o odstranění“, na které mohli lidé reagovat. Z celého sídliště Mozartova jste jediný, kdo poslal písemný podnět – nesouhlas, ale až po odstranění plochy,“ odpovídají úředníci. Podle jejich vyjádření jsou na Mozartově ulici mezi domy 4-6 a 6-8 dvě hřiště pro malé děti. Přímo naproti domu Mozartova 10 jsou dvě volné asfaltové plochy a další oplocené dětské hřiště. „Trávník u domu Mozartova 10 jistě v jarním období roku 2016 vyroste a dle potřeby bude osázen zelení. Co se týká pejsků, ti nám běhají po všech travnatých plochách po celém městě,“ dodala mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (ber)

Poslat nový komentář