Co říkáte na rozdělení města na městské části?

Co říkáte na rozdělení města na městské části?
ilustrační foto

Na posledním zastupitelstvu města Prostějova, které se konalo v polovině prosince 2015, vznesl jeden z obyvatel Vrahovic požadavek na nové územní členění města. Spočíval v odtržení městských částí, které by měly vlastní samosprávu. Rada si nechala vyčíslit náklady, shromáždila zkušenosti odjinud a nápad zamítla. Konečné rozhodnutí má v rukou zastupitelstvo.

„Rozčlenění na městské části by znamenalo mimo jiné vznik vlastní samosprávy, atd., což jsou milionové investice,“ konstatoval náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Takové územní celky má Praha, Brno, Ostrava, z měst velikostně na úrovni Prostějova pak Opava. „Informovali jsme se tam a bylo nám řečeno, že by znovu do takového rozdělení nešli,“ informovala náměstkyně Ivana Hemerková.

Podle radních navíc podobnou žádost o odtržení neprezentovali ani občané na nedávných setkáních s vedením radnice, dosud ji ani nikdo z obyvatel nepodpořil. „Žádná z politických stran to ani neměla ve volebním programu,“ dodala Hemerková s tím, že podle všech znaků jde o iniciativu jediného člověka.

Zastupitelé se s rozsáhlým materiálem seznámí na jednání v pondělí 15. února. Co vy říkáte na rozdělní města na městské části? (ber)

Komentáře

Tady se ale bohužel neplní ani to,co bylo ve volebním programu.Ale občané by se
určitě nebouřili,kdyby se okrajové čtvrti tak neničily a kdyby se více město
staralo o jejich občany,a ne jen jak co nejvíce ušetřit a získat pro sebe.

Kdopak si chtěl vládnout sám ve své čtvrti? Asi někdo, kdo teď nemá funkci.
Páni zastupitelé, račte si laskavě pořádně přečíst motto, které naši předkové nechali na štítu radnice!

Proboha, nápad jednoho člověka a vy zadáváte posudky, informujete se v Opavě a pod. To fakt nemáte nic důležitějšího na práci? Třeba zamaskovat ten průšvih s Manthellanem, něco vymňouknout, co se postaví na place po zbouraných kasárnách a jak se vyvrbit ze zodpovědnosti, že se kasárna nechala tak zničit, až musela k zemi...atd!

Poslat nový komentář