Město připravuje novou službu, takzvanou e-fakturu

Město připravuje novou službu, takzvanou e-fakturu
ilustrační foto

Služba bude určena pro občany města, kteří jsou klienty České spořitelny. Konkrétně půjde o zasílání výzev k uhrazení místních poplatků (za komunální odpad, za psa atd.) do internetového bankovnictví občanů, včetně předvyplněného platebního příkazu. Lidé ji budou moci využívat zcela zdarma. „Bankovního pomocníka“ nabídla Česká spořitelna, a. s.

„Omezí se tak běžné problémy jako je zapomenutí data splatnosti poplatku, nedostatek času na vyplňování požadovaných údajů, či ztráta poštovní poukázky. Lidé tak budou moci přímo z domova provést avizované platby v krátkém čase,“ uvedla primátorka Alena Rašková s tím, že městu novinka přinese úsporu nákladů na tisk, obálky a doručování poštovních poukázek či zasílaných upomínek. Od novinky si primátorka slibuje zlepšení platební morálky poplatníků a snížení pohledávek města. Jak doplnila, do budoucna by město tuto službu mohlo využít kromě placení místních poplatků například i pro platbu nájmů.

„Připravovaná novinka je zatím pilotním programem. Jakmile začnou tuto službu nabízet i jiné bankovní domy, spustíme spolupráci i s jinými bankami,“ uzavřela Rašková.

Česká spořitelna vybere základní množinu osob (na základě dřívějších plateb), kterým přednastaví možnost platby pomocí e – Faktury a tuto službu vybraným osobám nabídne. (red)

 

Poslat nový komentář