Hra o ředitele pokračuje

Hra o ředitele pokračuje
ilustrační foto internet

 

V souvislosti s machinacemi, které se objevily v účetnictví ZŠ Horáka, chybí škole více jak dva miliony korun. Kdo ponese odpovědnos,t se ale v této chvíli neví. Rada města, která jednala v úterý, se podle zdroje Prostějovského večerníku obrátí na policii.

Radní, které PvNovinky kontaktovaly, se k problému vyjádřit nechtěli. Řešit se bude vše na čtvrteční tiskové konferenci. Informace se ale podařilo získat Prostějovskému Večerníku. „Primátor města obdržel od rady úkol podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Bude tedy na policii, aby vyšetřila, zda za průšvih na škole Dr. Horáka může ředitel, ekonomka či někdo z dalších členů vedení. Za měsíc mají zastupitelé schvalovat účetní uzávěrku města, ale pochybuji, že k tomu dojde. Ředitel školy Ivan Pospíšil v tuto chvíli odvolán nebyl, zřejmě se bude čekat na výsledky šetření policie,“ uvedl zdroj webu Večerníku, který nechtěl být jmenován.

Podle dalšího zdroje Večerníku radní ani jinou možnost neměli. Podle Občanského zákoníku se jakákoliv taková událost ve výši nad padesát tisíc korun musí předat policii.

Okolnosti budeme i nadále sledovat. (red)

Komentáře

takže vlastně řešení žádné? Město nalilo peníze zpět do školy. Pochybení ředitele se neprokázalo a nadále se rozkrádá dál, pod přímím dohledem města a konšelů. Městu by se totiž snížil rating a hospodaření města by utrpělo vadu na kráse. Takže Vážení, takhle se zametají stopy trestného činu. Přeji městské radě a vedení školy ZŠ Dr. Horáka, aby se jim nadále tak úspěšně vedlo zametat s lidmi a s učiteli.

Jaké je řešení? ....  nikdo netuší....  Níže uvedené rozhodnutí rady ze dne 18. 3. v médiích také nikde neproběhlo...:-(

K bodu 14. 2 Rozpočtové opatření kapitoly 60 – rozvoj a investice (EÚO ZŠ Dr. Horáka) Schváleno usnesení č. 14024: Zastupitelstvo města Prostějova s c h v a l u j e rozpočtové opatření, kterým se - zvyšuje rozpočet výdajů

Kapitola

ODPA

Pol

ZP

UZ

Organizace              

O hodnotu v Kč

60

3113

6121

 

1

060019400000011

     500 000

EÚO ZŠ Dr. Horáka

- snižuje stav rezerv města

Kapitola

ODPA

Pol

ZP

UZ

Organizace

O hodnotu v Kč

0070

 

8115

 

1

070000000000011

500 000

FRR

http://www.mestopv.cz/cz/obcan/samosprava/zastupitelstvo-mesta/usneseni_a_zapisy/2014/usneseni-z-29-zasedani-zastupitelstva-mesta-prostejova.html

jaké je řešení této kauzy a výsledek školní inspekce a policejního vyšetřování?

Vážení, nezlobte se na mě, ale tahle diskuze se začíná dostávat někam jinam.

Ano, ředitel udělal průser a doufám, že za to bude potrestán. Vím, že jste všichni naštvaní, protože již asi přetekla ta poslední kapka. Chápu, že rozhodnutí rady není populární. Ale přestaňme prosím urážet!

Nevrhá to dobrá světlo na nikoho.

Jestli se učitelé rozhodli, že se ředitele zastanou, je to jejich svobodné právo. Stejně jako rodiče mají právo vyjádřit svůj nesouhlas. Obě strany mají patrně velmi rozdílné zkušenosti.

Najít kompromis bude těžké ale ne nemožné. Chce to jen vzájemnou komunikace a aby každá strana udělala krok zpět. Jak rodiče, tak učitelé.

Reakce na příspěvek: Proboha jaká omluva?

------

Už chápu inteligneci některých pisatelů na tomto fóru. Jen tak pro informaci, pokud by p. Říha opravdu podal trestní oznámení z přečinu pomluvy, tak buďte na 100% jistý, že ze strany státního zástupce se nebude jednat o prkotinu a vyžádá si IP adresu popřípadě MAC PC. A toto dokonce nemusí vyžádat ani státní zást. ale vyžádá si to již PČR v přípravném řízení, ale to už zase nemůžete věďet to chápu, každý máme vdělání které používáme pro svojí práci. A zároveň oceňuji to, že pisatel napsal omluvu a zároveň chápu, že zde nechce uvést své jméno. Každý musí nést následky svého jenání... a to platí i pro p. Pospíšila.

Adam Horák

Reakce: Napsal uživatel Anonym dne Čt, 03/20/2014 - 20:43.

A jestli to nebude pane Řího takto:

- Ivánek udělal průser jak hrom

- a už to vypadá na to, že ne jen jeden průser, ale více průserů

- vy jste jeho nadřízený a neplnil jste si řádně svoje povinnosti - například jste neřešil problém kolem 900.000 Kč na bazénu jste věděl poněkud dříve, že :)

- takže jde o kejhák i vám .... proto lze chápad vaši obhajobu

-------

Tak už musím reagovat i já. Jak píše pán bez jména...

Ivánek jak píšete (asi Váš velice dobrý kamarád - už jen podle oslovení) udělal průšvih, to je na místě, tak by za něj měl a veřím že bude nést následky.

Asi jste velice dobře informován, o tom kdo, a co jak dělá a nedělá. Nebo si dovolím konstatovat, že se asi jedná z Vaší strany o pavlačovou drbnu, která lže všem lidem na tomto foru. Doporučil bych Vám specialistu z oboru psychiatrie, tam Vám rádi a ochotně pomůžou. Osobně doufám, že p. Pospíšil bude potrestán!!! A prosím nevyjadřujte se o něčem o čem nic nevíte a plácáte zde jen holé bláboly.

Adam Horák

Pro: Napsal uživatel Anonym dne Čt, 03/20/2014 - 14:30

 

Proboha jaká omluva? Žádnou IP tento člověk (legálně) nezíská!

Jen ve svém příspěvku používá Ivánkovi metody zastrašování :(

IP může získat nelegální cestou .... ale to by byl pro provozovatele konkrétní sítě hoooodně nepříjemné. A nebo jí může získat legálně - ale na to musí dát příkaz státní zástupce. A ten pro takovou prkotinu určitě nic vydávat nebude!

Takže lze zůstat z tohoto pohledu naprosto v klidu. Teď je potřeba vydržet, dokud to celé nevyle ven. Až se tak stane, tak ani prezident zeměkoule neponechá Ivánka v křesle ředitele!

A jestli to nebude pane Řího takto:

- Ivánek udělal průser jak hrom

- a už to vypadá na to, že ne jen jeden průser, ale více průserů

- vy jste jeho nadřízený a neplnil jste si řádně svoje povinnosti - například jste neřešil problém kolem 900.000 Kč na bazénu jste věděl poněkud dříve, že :)

- takže jde o kejhák i vám    .... proto lze chápad vaši obhajobu

Omluva

Omlouvám se tímto panu Říhovi, vedoucímu odboru školství na magistrátu města PV. Zřejmě emoce psali rychleji než mozek. Nepíši to ale ze strachu z vaší reakce. Jen mě prostě naštvalo, že se pan ředitel neustále zaštituje Vámi a panem Černoškem a to i před učiteli. Informace, že má pan ředitel dostat odměny přišla ze školy. Pravda je, že rozhodnutí radních asi všechny překvapilo. Vždyť tady jde především o děti. 

Je mi líto a upřímně mě mrzí, že bylo zmíněno Vaše jméno. Nic z toho, co bylo napsáno v příspěvku se nezakládá na pravdě. Pokud na mě chcete podat trestní oznámení, asi s tím nic nenadělám.

Nezlobte se, že se ani sem nepodepíši, ale bojím se o svoje dítě, které chodí na tuto školu.

Napíši Vám osobní mail, kde vše ještě jednou vysvětlím i s uvedením mého plného jména.

 

Pane Anonyme, přiznám se, že nemám zkušenosti s odpovídáním na urážlivé anonymní obvinění, přesto se pokusím: 1. Úkol, daný radou jsem pochopil a řádně splnil,

                               2. Odměny ředitelům přiznává rada, ne Říha

                               3. Nikdy se k vám nemohlo donést, že ved. škol. odboru Říha uvažuje o osobním

                                  ohodnocení za aktivity pro ředitele Pospíšila, protože se nic takového nestalo.

                               4  Nevím, jak jste Anonyme přišel na to, že jsem s I. Pospíšilem jedna ruka.

Uvítám, pokud vystoupíte z anonymity a  navážeme kontakt. Protože se jedná z vaší strany o šíření pomluvy, která může velmi uškodit mé pověsti, požádám policii o zjištění vaší IP adresy od provozovatelů ať na ulici Brněnská nebo Žižkova nám.

F. Říha, vedoucí OŠKS MM Prostějova

 

Poslat nový komentář