Kauza Manthellan bude mít pokračování. Prior podá dovolání

Kauza Manthellan bude mít pokračování. Prior podá dovolání
ilustrační foto galerie Prostějov

Jak PvNovinky informovaly, koncem června se u Krajského soudu v Brně konal odvolací soud. Ten zamítl rozhodnutí Okresního soudu Prostějov o tom, že smlouva mezi Manthellanem a městem Prostějov o stavbě obchodní galerie je neplatná, protože je v rozporu se zadáním z roku 2008. Prior ale podá dovolání.

 

Žalobu na neplatnost smlouvy podala společnost Prior, obchodní domy. V květnu 2015 dal  soudce prostějovského soudu Josef Růžička společnosti za pravdu a smlouvu označil za neplatnou. „Smlouva o smlouvách budoucích je v rozporu s vyhlášeným záměrem, a proto je absolutně neplatná. Je v rozporu se zákonem o obcích,“ zdůvodnil tehdy rozsudek soudce.

"Odvolací soud zrušil rozsudek soudu první instance a podanou žalobu zamítl. Smlouva mezi městem Prostějov a společností Manthellan o výstavbě obchodní galerie je platná," informovala tehdy redakci Jana Orságová z Odboru kanceláře tajemníka města Prostějova, která se jednání zúčastnila.

Společnost Prior je ale jiného názoru. „Vzhledem k tomu, že jsme dosud neobdrželi písemně vyhotovený rozsudek, nebylo možné zpracovat a podat dovolání. Jsme však připraveni dovolání podat. Judikatura k této věci svědčí v náš prospěch, a proto jsme přesvědčeni, že soud potvrdí stanovisko okresního soudu,“ sdělil dnes redakci bývalý předseda společnosti Adolf Vlk. (ber)

 

Komentáře

Za Albertem na Plumovske (dříve Interspar) je opravdu velké téměř prázdné parkoviště a v obchodní galerii doslova živoří pár obchůdků. Většina obchodů je vyklizena a prázdná. Pošlete tam pány z firmy Manthellan, ať vidí na vlastní oči "velkou kupní sílu občanů Prostějova" a také pár náměstků z radnice, ať hledají využití a nechtějí další podobný obchodní projekt, předem odsouzený k neúspěchu. Nebo že by měli něco slíbeno?? Třeba spodky zadarmo??

Poslat nový komentář