Mámo, už to zvládnu samo! Další kniha prostějovské lektorky Markéty Skládalové

Mámo, už to zvládnu samo! Další kniha prostějovské lektorky Markéty Skládalové
ilustrační foto přebal knihy

Jsou dnešní děti méně samostatné, než byly dříve? Jak vychovávat samostatné a zdravě sebevědomé dítě? A odkdy děti učit samostatnosti? Je na to moje dítě ještě malé? Budou to mít poslušné děti v životě jednodušší? Jaký vliv má dozrávání nervové soustavy a emoce ve výchově malých dětí? Jakou roli hrají pohyb, čas, hra, tresty, odměny nebo třeba dotyky ve výchově k samostatnosti? Jak zvládnout první velkou lekci samostatnosti - tedy vstup do školky? Co všechno by mělo dítě zvládnout, než jej vypustíme z hnízda?

Kniha se snaží odpovědět na spoustu otázek týkající se výchovy dětí k samostatnosti a je určena rodičům a vychovatelům těch nejmenších. Principy pozitivní výchovy, která vede děti k zodpovědnosti a samostatnosti, ale platí stále, takže své si v knize najdou i rodiče starších dětí.

Vychovávat samostatné a spokojené dítě není vůbec jednoduché ani v dnešní době. První roky života jsou pořádný fofr! ... A najednou se zastavíme a zjistíme, že naše dítě vyrostlo a mnoho životních situací potřebuje zvládnout samo... Zvětšuje se vliv velkého světa, přichází školka a další vychovatelé. Tvořme tedy hned od počátku, ať nás ten velký svět nerozdělí, a vybavme děti vším, čím můžeme, aby obstály ve velkém světě samostatně bez nás. Jak se říká, kdo je připraven, není překvapen.

Samostatné, sebevědomé, spokojené

Samostatnost je vstupenkou do velkého světa. Autorka nám ukazuje, jak správnou výchovou vybavit naše děti vším, čím můžeme, aby v životě obstály bez nás. Dát jim možnost dělat to, co už ve svém věku zvládnou, i když si myslíme, že výsledek možná nebude úplně dokonalý. Nevadí, že se dopustí chyb. I chyby jsou dalším krůčkem k osamostatnění.

„Je to báječný pocit, když vidíte, že vaše dítě je schopné zvládat životní situace, navazovat vztahy, překonávat překážky, zažívat úspěch, rozvíjet svůj talent, samostatně se rozhodovat, nebýt závislé na čemkoli a na komkoli, užívat si svůj život, žít šťastně a spokojeně…". Markéta Skládalová pracuje jako lektorka kurzů pro rodiče a děti v Mateřském centru Cipísek v Prostějově (www.mcprostejov.cz). Mimo jiné vede kurzy, semináře a besedy podporující pozitivní a aktivní rodičovství, adaptační programy pro děti před vstupem do školky, programy pro rodiče s dětmi od miminek po předškoláky. Dětem do šesti let se věnuje již přes třicet let. V knize čtenáři naleznou opět spoustu konkrétních příhod, názorů a zkušeností konkrotních rodičů. Cena knihy se bude pohybovat do částky jedno sto padesát korun. (red)

Poslat nový komentář