Míst je školkách je dost. V současnosti dvacet volných

Míst je školkách je dost. V současnosti dvacet volných
ilustrační foto mestopv.cz

Jak se zdá, problém s umístěním svých nejmenších obyvatel do předškolních zařízení Prostějov nemá. Potvrdila to i náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Podle ní je za potěšující informací rozšíření kapacit školek a fakt, že generace „Husákových“ dětí už končí.

„V současné době je 20 míst volných,“ uvedla Hemerková. Město se podle jejích slov na silné ročníky dobře připravilo. „Rozšířili jsme kapacitu MŠ v Melantrichově o jednu třídu, která vznikla z bývalé družiny s minimálními náklady. Vyřešilo to situaci sídliště Zrzavého a Sídliště svobody. Další mateřskou školou, kde jsme navýšili kapacitu, je ZŠ a MŠ Železného,“ informovala.
Město podle náměstkyně nemá problém s navýšením kapacity školek v částech Prostějova, kde vyrůstá nová zástavba, například v Čechovicích. “Zdejší školku můžeme do budoucna rovněž kapacitně navýšit,“ dodala Hemerková, podle které ale boom předškoláků pomalu končí. Ročníky tzv. Husákových dětí už odrodily a do předškolních zařízení tak míří poslední silný ročník. „Dětí bude příští rok méně než letos, ale víc než v minulých letech,“ upřesnila Hemerková. (ber)

Poslat nový komentář