Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vícegenerační hřiště potěší mládež i dospělé

Také v Melantrichově ulici mají děti svůj nový koutek.
Také v Melantrichově ulici mají děti svůj nový koutek.

Od vstupu České republiky do Evropské unie v květnu 2004 se mnohé změnilo. Něco k horšímu, něco k lepšímu. K pozitivům rozhodně patří revitalizace dětských hřišť. Obzvlášť v současné době, kdy může město investovat do modernizace dětských hřišť finanční prostředky získané z výherních automatů.

Zatímco v minulosti tato místa s pozůstatky pískovišť patřila převážně hrátkám psů a koček, dnes se zmodernizovaná, oplocená a udržovaná místečka dětských her vrátila ke svému původnímu účelu. Navíc se daří vybavovat je dokonalejšími a bezpečnějšími hracími prvky i dalšími doplňky jako jsou například hodiny, lanové centrum a další. Hřiště přijdou na zhruba půl milionu až milion korun, město však obezřetně využívá dotací.

V poslední době se daří skloubit dohromady hřiště pro děti i seniory. Tzv. vícegenerační hřiště bylo otevřeno již v Kolářových sadech nedaleko hvězdárny a na Sídlišti svornosti ve Vrahovicích.

„Nyní se pro vícegenerační hřiště nepřipravuje žádná konkrétní lokalita, momentálně však hledáme vhodné místo,“ vyjádřila se náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style