Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Týrání nebo přátelství až za hrob?

Týrání nebo přátelství až za hrob?
ilustrační foto

Každou noc tráví pod hvězdnou oblohou koník, jehož majitel mu dopřává luxus čerstvého vzduchu. V létě docela příjemný apartmán nedaleko občerstvení Hloučela za sídlištěm E. Beneše, teď v podzimním sychravém počasí už docela pofiderní adresa.

Už před měsícem upozorňovali redakci Prostějovských Novinek ranní vyznavači běhu i pejskaři, že na Hloučeli nocuje kůň. Občas má hřbet zateplený přikrývkou, občas má v dosahu i kbelík s vodou. Občas. Jakmile se rozední, koník záhadně zmizí neznámo kam. Že by si luxus teplé stáje užíval jen přes den?
„Různě v létě cestuji a hlídám tady majiteli občerstvení zboží. Můj kůň je tady se mnou. Veterinář z Rýmařova mi doporučil, aby byl kůň venku i přes zimu, obroste hustou srstí, takže mu není zima. Když je ve stáji, tak zchoulostiví. Přes zimu ho budu mít v ohradě v Lešanech,“ tvrdil majitel koně redaktorce už před měsícem. Právě před měsícem však v občerstvení ukončili provoz. „Chodí kolem měšťáci a žádné námitky nemají,“ dodal majitel koně, pan D.
Zatím se však nic nezměnilo, koník dál čelí studeným nocím a ranním přímrazkům, občas je dokonce vídán „zaparkovaný“ u pivnice a vinárny v Olomoucké ulici. Že by ho vzal jeho páníček na čaj pro zahřátí?
„Koně běžně bývají ve volném výběhu i přes zimu. Musí však mít přístup k vodě a možnost uchýlit se v nepříznivém počasí – v dešti nebo sněžení - do přístřešku,“ uvedla veterinářka z Krajské veterinární správy pro Olomoucký kraj - inspektorátu Prostějov.
A tak je otázkou, jak se na problém podívat. V očích kolemjdoucích je to týrání zvířat, z pohledu majitele přátelství až za hrob.
(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style