Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Město se vyhýbá vyřízení petice

Město se vyhýbá vyřízení petice
ilustrační foto

Prostějovští radní se na svém prvním prosincovém jednání zabývali mimo jiné i peticemi za zachování městské tržnice a záchranu Společenského domu, kterou podatelna přijala již 27. června. 

Přestože petice leží na radnici už téměř půl roku, odpovědi se petiční výbor, potažmo občané Prostějově hned tak nedočkají.

„Petici i urgenci jsme přijali, ale vyřízení petice není časově omezeno není ani stanoveno, že vůbec bude vyřízena,“ uvedl suše starosta Miroslav Pišťák. 

Petici s první tisícovkou podpisů odevzdal petiční výbor 27. června a obdržel potvrzení o jejím převzetí. Od té doby i přes písemnou urgenci koncem října nedostal údajně žádnou odpověď nebo vyrozumění. Signatářům petice i řadě nezúčastněných občanů je trnem v oku především záměr  developera společnosti Manthellan postavit na místě dnešního Společenského domu obchodní galerii bez náhrady zázemí pro kulturní akce. Přestože lokalita figuruje v územním plánu jako místo pro kulturní využití, smlouva o smlouvě budoucí nestanovila Manthellanu povinnost tento záměr dodržet. Radnice podle slov místostarosty Jiřího Pospíšila stále s Manthellanem jedná, s největší pravděpodobností se záměr společnosti zbourat Společenský dům a postavit obchodní galerii posune o rok. Jednatel kulturního zařízení by tak mohl kontrahovat společenské akce ještě do jara 2013. 

Stejně liknavý postoj má vedení radnice k problému zachování městské tržnice. I tu má v rukou společnost Manthellan a inkasuje z ní nájem. Město slíbilo vyřešit problém tržnice do konce letošního roku, zbývá jí na to třiadvacet dní.     

(jap)  

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style